23.03.2021 Autorzy: Palden Nyima i Daqiong Źródło: chinadaily.com.cn

Tybetańskie Linie Lotnicze - Tibet Airlines ogłosiły w zeszłym tygodniu, że uruchomią w niedzielę 20 nowych tras, aby zapewnić wygodniejsze usługi podróżowania do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Wśród nowych tras są loty łączące Lhasę, stolicę Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, z Shigatse i Chamdo oraz z innymi miastami w całych Chinach, w tym Jinan, Xi'an, Nantong, Yantai, Wenzhou, Quanzhou, Harbin, Zunyi, Luzhou i Sanya.

Tybetańskie Linie Lotnicze podały, że nowa trasy między Jinan w prowincji Shandong a Shigatse w Tybecie pomoże usprawnić komunikację. Shigatse to miejsce w Tybecie, w którym prowincja Shandong realizuje różne projekty mające na celu ogólny rozwój miasta.

Tibet Airlines poinformowały, że trasy do Xi'an, prowincji Shaanxi, Lanzhou, prowincji Gansu i Chamdo po raz pierwszy zbudują most powietrzny między tymi miejscami i pomogą zintensyfikować wymianę gospodarczą i kulturalną pomiędzy nimi.

Guo Lian, pracowniczka Tibet Airlines, powiedziała, że samoloty firmy latają obecnie na ponad 80 krajowych trasach lotniczych, a liczba obsługujących je samolotów osiągnie 37. Nabyta ostatnio maszyna ma być gotowa do użytku do końca miesiąca, powiedziała Guo Lian.

„Utrudnione przez globalną pandemię koronawirusa, loty międzynarodowe nie są w tej chwili realizowane” - dodała Guo.