10.11.2015, chinadaily.com.cn


Antylopy tybetańskie galopują po pastwisku w hrabstwie Nyima we wschodniej części Tybetu we wrześniu 2017 r. [Zdjęcie / Xinhua]

Czteroodcinkowy dokument o osiągnięciach Chin w ochronie środowiska na przestrzeni ostatnich 70 lat, zostanie wyemitowany o 20:00 w poniedziałek i wtorek na kanale CCTV-1.
Film wyprodukowały wspólnie firma China Media Group i Ministerstwo Ekologii i Środowiska.
W dokumencie „cywilizacja ekologiczna” jest definiowana jako nowa forma cywilizacji ludzkiej, ponieważ dobrobyt ekologiczny oznacza dobrobyt społeczny, a ludzie i natura powinny współistnieć harmonijnie.
Każdy z czterech odcinków obejmie konkretny temat: wodę, powietrze, glebę i drogę do cywilizacji ekologicznej.
Każdy z nich opowie historię zwykłych ludzi i zaprezentuje ludziom szczęście i satysfakcję płynące z poprawy środowiska ekologicznego.
Jak poinformowała stacja CCTV ekipa filmowa odwiedziła 18 prowincji, regionów autonomicznych i gmin, m.in. Xinjiang, Yunnan, Guangdong, Guizhou i Syczuan, pokonując ponad 50 000 kilometrów. Zespół przeprowadził wywiady z ponad 40 osobami, w tym z uczonymi, lokalnymi liderami, hutnikami i rolnikami, którzy opowiadali o tym, jak chronić i przywracać do pierwotnego stanu środowisko.