15 sierpnia 2020 r. Źródło: CGTN

Rolnik uczestniczącyw ceremonii wiosennej  orki w wiosce Jiaru, nieopodal miasta Gurong w prefekturze Lhasy, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym , 16 marca 2020 r. [Foto: Xinhua]

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi w związku z efektami epidemii COVID-19 wezwał w piątek do podjęcia działań na rzecz ochrony bezpieczeństwa i przyspieszenia rozwoju gospodarczego i społecznego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Wang wygłosił uwagi podczas wizyty kontrolnej w Tybecie, gdzie uczestniczył w sympozjum, podczas którego przedstawiciele lokalnych władz zapoznali się z aktualną sytuacją międzynarodową i głównymi planami pracy dyplomatycznej.

Minister stwierdził, że bezpieczeństwo i stabilność Tybetu są ściśle związane z jego ogólnym f rozwojem.

W obliczu wyzwań związanych z epidemią COVID-19, a także dramatycznie zmieniającej się sytuacji międzynarodowej, ministerstwo spraw zagranicznych będzie współpracować z lokalnymi urzędnikami w celu dokładnej realizacji planu Komunistycznej Partii Chin (CPC) w zarządzaniem Tybetem, wnosząc wkład w rozwój regionu, stabilność, otwarcie oraz jego rozwój społeczno-gospodarczy.

Wang podkreślił, że w ostatnich latach, pod przewodnictwem Komitetu Centralnego KPCh, Tybet dokonał niezwykłych osiągnięć w zakresie rozwoju gospodarczego i społecznego, stabilizując obszary przygraniczne i ułatwiając współpracę.

Podczas swojej podróży Wang udał się również do obszarów przygranicznych Tybetu, aby zbadać działania mające na celu zmniejszenie ubóstwa i sprawdzić stan infrastruktury granicznej.