W dniach 13-14 marca 2016 roku przebywała w Polsce delegacja KC  KPCh, której przewodniczył Wang Xiaohui. Jest on zastępcą kierownika Wydziału Komunikacji Społecznej KPCh (w randze wiceministra), Sekretarzem Generalnym Chińskiej Fundacji Nauk Społecznych.

Delegacja odwiedziła turystycznie Kraków a następnie wzięła udział w konferencji informacyjnej na temat programu rozwoju Chin inspirowanego decyzjami władz państwowych i partyjnych ChRL.  Konferencję  tę zorganizowało Stowarzyszenie Obywatelskie " Dom Polski" oraz Ambasada ChRL w Polsce w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW. Przed konferencją, delegacja KC KPCh spotkała się w gmachu Wydziału Historycznego UW z członkami władz naczelnych Stowarzyszenia Obywatelskiego "Dom Polski". W spotkaniu tym uczestniczył Xu Jian- Ambasador ChRL w Polsce.

Przed konferencją, delegacja KC KPCh spotkała się w gmachu Wydziału Historycznego UW z członkami władz naczelnych Stowarzyszenia Obywatelskiego "Dom Polski". W spotkaniu tym uczestniczył Xu Jian- Ambasador ChRL w Polsce. Wang Xiaohui podziękował Stowarzyszeniu za zorganizowanie konferencji  i za rozwijanie długoletniej aktywności na rzecz stosunków polsko-chińskich. Wiesław Klimczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia, powitał delegację i zapoznał ją z pracami organizacji. Zgłosił propozycję odbycia w przyszłym roku kalendarzowym w Warszawie międzynarodowej konferencji na temat: "Jedwabne Szlaki XXI wieku - rola pozarządowyh organizacji". Propozycja spotkała z życzliwym przyjęciem przez delegację.

Konferencja w Sali Kolumnowej UW była głównym wydarzeniem pobytu delegacji. Otworzył ją i prowadził Wiesław Klimczak. Tekst jego przemówienia, jest zamieszczony w załączeniu. Referat wygłosił Wang  Xiaohui. Po referacie pytania zadawali Józef Haber, Longin Pastusiak, Dariusz Makowski, Andrzej Ziemski. Pytania na piśmie złożyli: Wojciech Pomykało, Marcin Bęben, Antoni Dragan, Janusz Gast, Patryk Angelard, Marek Moroń, Łukasz Domagała, Sylwester Szafarz, Grażyna Magnuszewska, Krzysztof Wielecki, Piotr Gadzinowski, Tadeusz Gajewski. Na pytania odpowiadał Wang Xiaohui. Kończąc konferencję, Wiesław Klimczak zapowiedział opublikowanie jej materiałów w kolejnej emisji wydawnictwa „Polska- Chiny, współpraca społeczna”. W konferencji wzięło udział ponad 130 osób, wśród nich wyróżniała się  liczna grupa pracowników naukowych. Obecny był prof. Leszek Kużnicki - b. Prezes Polskiej Akademii Nauk.

Konferencję zakończył poczęstunek, w trakcie którego członkowie delegacji mieli możliwość rozmawiania z polskimi uczestnikami. W czasie tych rozmów prof. Wojciech Pomykało poinformował wiceministra o tym, że pod jego kierownictwem wygenerowany został projekt nowego kierunku studiów na temat języka i historii Chin. Salę  obrad dopełniały elementy dekoracji - logo Stowarzyszenia i baner z napisem "Strategiczne partnerstwo polsko-chińskiej współpracy".