2020-04-07 Autor: Wang Keju Źródło: chinadaily.com.cnZdjęcie wykonane 23 grudnia 2018 roku - plac budowy  kolei Syczuan-Tybet na odcinku Lhasa-Nyingchi. [Zdjęcie / Xinhua]

We wtorek została zakończona budowa ostatniego tunelu, kluczowego obiektu inżynieryjnego dla odcinka Lhasa-Nyingchi nowej linii kolejowej Syczuan-Tybet,  oznacza to ogromny postęp w realizacji tego gigantycznego projektu.

Tunel Milin, położony w powiecie Milin w prefekturze  Nyingchi ma długość 11 560 metrów i jest położony na wysokości3 100 metrów nad poziomem morza. Jak poinformowali we wtorek przedstawiciele  firmy jest to 47 i ostatni ukończony w taj sekcji tunel.

Dla budowniczych tunel był „twardym orzechem do zgryzienia”, a  sukces jego budowy stanowi cenne odniesienia dla odcinka Ya'an-Nyingchi - bardzo skomplikowanego odcinka linii Syczuan-Tybet - którego budowa ma się rozpocząć w tym roku.
Na budowanym odcinku kolei ukończono wszystkie z 47 zaplanowanych tuneli i zakończono budowę 119 ze 120 mostów. Do końca tego roku firma ukończy także prace związane z układaniem torów.

Odcinek Lhasa-Nyingchi ma 435 kilometrów długości, z czego 75 procent stanowią mosty i tunele. Ten zelektryfikowany odcinek  jest przeznaczony dla pociągów, które będą się na nim poruszały   ze średnią prędkością 160 kilometrów na godzinę, jego uruchomienie zaplanowano na rok 2021.