Opera tybetańska łączy mówione dialogi, śpiew, grę aktorską, taniec i literaturę i ma ponad 600-letnią historię. Jest uważana za „żywą skamielinę” kultury tybetańskiej i została wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO w 2009 roku.

W Lhasie otwarto indywidualną wystawę malarstwa Yang Mian na temat Tybetu.

Nie żyje pionier tybetańskiego kina, twórca "Tybetańskiej Nowej Fali", wybitny filmowiec, reżyser Pema Tseden.

Doświadczony, wszechstronnie przygotowany "Rzemieślnik Tybetu" konserwuje starożytne manuskrypty buddyjskich sutr na liściach palmowych.

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Pałacowe w Pekinie i Tybetański Urząd ds. Dziedzictwa Kulturowego ukazuje różnorodność i uroki zabytków związanych z Tybetem.

Zabytkowa ulica Barkhor w Lhasie stanowi kwintesencję tybetańskiej kultury. Mnóstwo tu sklepów z pamiątkami i wyrobami tybetańskiej sztuki ludowej.

W konkursie, który odbył się w Taiyuan w dniach 25-26 marca, zaprezentowało swoje umiejętności 219 pracowników działów renowacji z 27 regionów Chin. Konkurs obejmował sześć działów renowacji: stolarkę, murarstwo, ceramikę, wyroby metalowe, malowidła ścienne i rzeźbę.

Wydawnictwo Minzu zaprezentowało wydany ostatnio chińsko-tybetańsko-angielski słownik naukowo-technologiczny.

Latawce pojawiły się na chińskim niebie po raz pierwszy  ponad dwa tysiące lat temu

Wiosna wyznacza początek prac rolnych, których efektem będą produkty spożywcze na następny sezon. Ten początek to wielkie święto dla rolników.

"Talent Szekspira i temperament tybetańskiej młodzieży doskonale ze sobą współgrają. Elementy tybetańskich opowieści ludowych, takie jak dusza, los człowieka - przeznaczenie i stosunek ludzi do świata, rezonują z dramatopisarstwem Szekspira."

Urodzony w niewielkiej wiosce ukształtował swą wyobraźnię, słuchając od dzieciństwa wielu tybetańskich opowieści ludowych.

Kultura Regong - Tybetańczyków żyjących Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Huangnan w prowincji Qinghai obejmuje różne formy sztuki.

W autonomicznej prefekturze tybetańskiej Gannan w prowincji Gansu Opera Tybetańska to oczko w głowie miejscowych.

Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski i Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej  w Warszawie "uroczyście zainaugurowały" w Polsce Rok Królika. Ozdobą inauguracji był polsko-chiński koncert muzyczny.

 Zhanian to instrument strunowy szeroko stosowany do akompaniamentu w pieśniach i tańcach tybetańskich. W języku tybetańskim Zhanian oznacza melodyjny dźwięk.

Batang Xianzi - taniec, którego historia sięga ponad 1000 lat, jest żywą skamieliną starożytnej tybetańskiej sztuki pieśni i tańca.


W szanghajskim Huabao Tower otwarto wystawę  kultury sztuki tybetańskiej ze zbiorów Muzeum Kultury Tybetu prowincji Qinghaj.