Rzadki irbis śnieżny sfotografowany w Tybecie

Lhasa jest położona w wąskiej dolinie rzeki, gdzie rzeka Lhasa wije się przez miasto, otoczona górami od północy i południa.

Na Wyżynie Tybetańskiej odkryto nowy rodzaj porostów wzbogacających różnorodność biologiczną "dachu świata".

Kruche ekosystemy, proste struktury i ograniczona odporność  środowiska ekologicznego Tybetu sprawiają, że region ten jest bardzo wrażliwy na globalne zmiany i ingerencję człowieka.

Realizacja projektu Yarlung Zangbo sprzyja zarządzaniu całym dorzeczem.

Mieszkańcy ciężko pracują, aby zapewnić ekologiczną czystość wód w Tybecie.

Lhasa to miasto,które bierze pod uwagę zarówno swój ekonomiczny rozwój, jak i ochronę środowiska: wyjdź z domu i podziwiając krajobrazy wejdź do parku .

Dzikie zwierzęta dobrze sobie radzą w górach Qilian w północno-zachodniej chińskiej prowincji Qinghai.

Chińscy naukowcy pobili rekord długości rdzenia lodowego z odwiertu dokonanego w średnich i niskich szerokościach geograficznych świata.

Nowy gatunek nietoperza rurkonosego odkryto na chińskiej Wyżynie Tybetańskiej.

Niedawne przełomowe badania obaliły powszechne przekonanie o wierności żurawi ujawniając, że potoczna opinia o tych majestatycznych ptakach jest niczym więcej niż ludzką iluzją.

Tybetański lis z obrożą z satelitarnym systemem lokalizacyjnym został wypuszczony na wolność w prowincji Qinghai.

Znana jako „miasto słońca” Chin, Lhasa cieszy się obfitością światła słonecznego i zasobów wodnych, które przyczyniają się do jej bogactwa czystej energii.


Poświęcenie patroli strażników przyrody  na Wyżynie Tybetańskiej  porusza towarzyszącym im filmowców.

Chińczycy rozwijają skrót NEV jako "new energy vehicle" - pojazd zasilany nową energią. Dziś jest to energia elektryczna z akumulatorów, pozyskiwana często z elektrowni słonecznych, wiatrowych lub wodnych, zatem ze źródeł odnawialnych.

W prefekturze Shannan w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] chińscy naukowcy odkryli nowy gatunek niecierpka, Impatiens lhunzeensis.

Dzięki ochronie ekologicznej w Tybecie himalajskie monale i gorale do swoich siedlisk.

Po zalesieniu na zboczach króluje bujna roślinność, liczba burz piaskowych znacznie się zmniejsza a stopień ochrony gleby i wody wyraźnie wzrasta.