Tybetańscy meteorolodzy ostrzegają przed silnymi opadami śniegu.

W Lozannie trwają III Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Tybetanka Solangquzhen zajęła 4 miejsce w alpejskim wyścigu narciarskim (skimo )

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta promocja polskiego wydania pierwszego tomu książki Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga " Zarządzanie Chinami".

Od czwartku do niedzieli w Belgii z oficjalną wizytą przebywali tybetańscy deputowani do Narodowego Kongresu Ludowego Chin (NKC)

Bayu, most nad rzeką Yarlung Zangbo ma 283,3 metra długości, 19,1 metra szerokości i 61,5 metra wysokości.

Po zakończeniu akcji ratowniczej strażacy poinformowali, że w wyniku trzęsienia ziemi W Gannan rannych zostało 21 osób.

Powiat Xiahe, ten w którym znajduje się słynny klasztor buddyjski Labrang, nawiedziło dziś trzęsienie ziemi.

Po dwuletnim okresie dostosowawczym, po wnikliwej analizie działań, pierwszy tybetański dom spokojnej starości otrzymał ogólnochiński certyfikat.

Rozpoczęło się II Transhimalajskie Forum Współpracy Międzynarodowej - Lulang Tybet.

Delegacja tybetańskich deputowanych do Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych spotkała się z przedstawicielami szwajcarskich parlamentarzystów i władz lokalnych.

Szansa na jeszcze szybszy rozwój Tybetu. Prezydent  Xi jutro i pojutrze będzie w Indiach, a w niedzielę w Nepalu. TRA graniczy z obydwoma krajami.

W poniedziałek 30 września, w przeddzień siedemdziesięciolecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej w teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbył się okolicznościowy koncert.

Społeczeństwo Tybetu czci 70-tą rocznicę powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

Ponad 100 fotogramów, obrazy Thangka, zabytkowe stroje ludowe i świadectwa niematerialnego dziedzictwa kultury TRA pokazano w prestiżowej sali wystawowej stolicy Mongolii.

12 września br. w Pekinie odbyła się konferencja prasowa politycznych liderów TRA.

W tym roku przypada 70 rocznica powstania ChRL. Z tej okazji studenci i kadra naukowa Uniwersytetu Tybetańskiego przygotowali okolicznościowe uroczystości.

Z inicjatywy Chińskiej Narodowej Administracji Własności Intelektualnej (NIPA) otwarto biuro patentowe w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Trzęsienie ziemi o sile 5,6 wstrząsnęło powiatem Cona opodal miasta Shannan.