Ekspedycja chińskich geodetów wykonała swoje zadanie.

 „Moje miasto rodzinne jest piękne, ale jest bardzo daleko od wszystkiego. Edukacja to jedyna droga do lepszej przyszłości”.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne relacje z tegorocznych obrad Dwóch Sesji są przekazywane głównie przez Internet i za pomocą wideo, dzięki temu są to pierwsze w historii Dwie Sesje „w chmurze”.

Od środy, zamknięte dotąd, świątynie buddyjskie w Lhasie zostaną otwarte.

Tashi Gyatso, zastępca sekretarza generalnego rządu Tybetańskiego Regionu Autonomicznego jest oskarżany o związki z podziemiem transplantacyjnym.

Dochody budżetowe Tybetu wzrosły w pierwszym kwartale o 5,7%

Aresztowano 8 osób za kłusownictwo antylop tybetańskich

W poniedziałek otwarto w Lhasie Pałac Młodzieży Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Chiny rozpoczynają pomiar wysokości Mount Qomolangma (Mount Everest).

Chińscy i nepalscy specjaliści dyskutują o skuteczności tradycyjnej medycyny tybetańskiej w leczeniu COVID-19.

Do walki z wielkim pożarem lasów w Tybecie skierowano ponad 2600 osób.

28 marca  przypadał ustanowiony przez Parlament TRA w 2009 roku  dzień wyzwolenia chłopów pańszczyźnianych czyli Serfów.

Sonam Daje, zastępca szefa Powiatowego Biura Spraw Cywilnych w Gerze powiedział, że według stanu na godzinę 10 rano we wtorek z powodu trzęsienia ziemi nie odnotowano ofiar i zawaleń domów.

Według władz Lhasy ścisłe zarządzanie mobilnością poszczególnych osób ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka infekcji krzyżowej.

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym stwierdzono tylko jeden przypadek infekcji nowym koronawirusem i od ponad miesiąca nie ma żadnych raportów o nowych przypadkach infekcji.

Warszawska Izba Gospodarcza organizuje w gmachu Filharmonii koncert charytatywny Solidarni z Wuhan.