Laboratorium technologii informatycznych AI w języku tybetańskim rozpoczęło działalność.

Tempo wzrostu dochodu rozporządzalnego mieszkańców Tybetu per capita od ośmiu lat z rzędu zajmuje najwyższe miejsce w Chinach.

W piątek w Pekinie opublikowano dokument „Polityka Chińskiej Partii Komunistycznej w sprawie rządów w Tybetańskim Regionem Autonomicznym w nowej erze: podejście i osiągnięcia” zwany Białą Księgą. Publikujemy wypowiedź i omówienie kwestii buddyzmu tybetańskiego.

Chiny opublikują białą księgę w sprawie polityki Chińskiej Partii Komunistycznej dotyczącej zarządzania Tybetańskim Regionem Autonomicznym w nowej epoce.

3 listopada w Kinie "Kultura" rozpoczął się Przegląd Filmów Chińskich, 4 listopada Przegląd zainaugurowano w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Tegoroczny Trans-Himalaya Cycling Race 2023 rozgrywany jest na dystansie ponad 312 kilometrów i podzielono go na trzy etapy.

Prawie 30 dziennikarzy z 22 krajów uczestników Trzeciego Transhimalajskiego Forum Współpracy Międzynarodowej zakończyło w sobotę pięciodniową podróż po Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Jak informuje Biuro ds. Sportu TRA zidentyfikowano czworo himalaistów, którzy prawdopodobnie zginęli lub zaginęli po zejściu w sobotnie popołudnie lawin na górze Sziszapangma w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Z okazji 74. rocznicy założenia Chińskiej Republiki Ludowej na placu Pałacu Potala w Lhasie odbyła się ceremonia podniesienia flagi.

Członkowie chińskiej ekspedycji naukowej 1 października 2023 zdobyli szczyt góry Cho Oyu i prowadzą badania.

Wczoraj, 26 września w ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji 74.rocznicy proklamowania powstania ChRL i nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Chinami.

20-go września rano w Lhasie zainaugurowano akcję  „Zielona podróż - lepsze życie” oraz odbyła się  konferencja prasowa na temat korzystania z transportu publicznego w Lhasie przy pomocy kodu udostępnianego przez Alipay.

Były wysoki oficjel  Tybetańskiego Regionu Autonomicznego stanął  przed sądem oskarżony o korupcję

Już w połowie września  zostanie przekazany naukowcom chiński teleskop do badań szerokokątnych.

Były wysoko postawiony tybetański deputowany postawiony w stan oskarżenia.

Nazywana „Dachem Świata” Wyżyna Tybetańska jest źródłem kilku głównych rzek w Azji, w tym Jangcy, Żółtej i Lancang (Mekong), które zapewniają wyżywienie około 3 miliardom ludzi. Dlatego musi podlegać szczególnej ochronie prawnej.


W Tybecie uczestnictwo w półmaratonie wiąże się z wielkimi wyzwaniami wynikającymi z olbrzymiego wysiłku na dużych wysokościach przy niedostatku tlenu.

Bama Zhaxi jest znany ze swoich innowacyjnych dzieł, które łączą kolory i techniki stosowane podczas malowania tuszem z tradycyjnymi stylami malarstwa tybetańskiego.