Celem  platformy diagnostycznej jest  integracja zasobów, poprawa możliwości diagnostycznych na poziomie podstawowym oraz promowanie rozwoju wymiany danych.

Ciężko uzbrojone helikoptery (gunship) prowadzą poligonowe ćwiczenia ogniowe w Tybecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
W trakcie prac "poręczowania" podejścia na Mount Everest nepalscy himalaiści natknęli się na czaszkę i kości podobne do ludzkich jednak o wiele większe.

We wtorek o godzinie 1:27 (czasu pekińskiego) trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia nawiedziło powiat Shuanghu w prefekturze Nagqu

Pod lodem przypuszczalnie odnaleziono ciało pasjonata i badacza lodowców badającego lodowce w czasie  zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia.

CENC: W Tybecie odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 w skali Richtera

Po świątecznej przerwie uczniowie szkół podstawowych i średnich Lhasy wracają do nauki.

Próby działania teleskopu polaryzacyjnego budowanego w Tybecie spodziewane są w połowie 2021 roku.

W tym roku tak się złożyło, że 12 lutego przypada zarówno Święto Wiosny, jak i Tybetański Nowy Rok. Rok Byka.

Na forum transhimalajskim dotyczącym zmiany klimatu uczestnicy wzywają Chiny oraz Stany Zjednoczone do ściślejszej współpracy.

Tybetańscy sportowcy osiągają znaczące sukcesy w Mistrzostwach Chin w narciarstwie biegowym.

PKB Tybetu przekroczył w zeszłym roku 190 miliardów juanów, dochód per capita mieszkańców wsi wzrósł o 12,7%, a mieszkańców miast o 10%.

We wtorek w Lhasie rozpoczynają się posiedzenia corocznych "dwóch sesji".

Baranina i woda mineralna przekazane przez tybetańską prefekturę Ngari prefekturze Shijiazhuang w prowincji Hebei zostaną wykorzystane w walce z odradzającym się koronawirusem.

Pociąg dużych prędkości Fuxing, który będzie kursował w Tybecie, będzie specjalną wersją pociągu, który jeździ z prędkością 160 km na godzinę.

Chłopak z Chin wysyła światu swoje życzenia.

W jaki sposób Wyżyna Tybetańska stała się Dachem Świata? W ramach nowych badań prowadzonych przez chińskich naukowców znaleziono dowody sugerujące, że Wyżyna osiągnęła obecną wysokość o wiele później niż powszechnie sądzono.

Chiny i Nepal wspólnie ogłaszają nową wysokość Mt. Everest (Qomolangma/ Czomolungma)