Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych lawiny w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

W środę wieczorem potwierdzono śmierć ośmiu osób po lawinie śnieżnej, która we wtorek zeszła z gór w powiecie Medog w prefekturze Nyingchi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Tybetańskie Biuro Regionalne CAAC dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i bezproblemową podróż.

Według Narodowego Biura Statystycznego produkcja zbóż w Tybecie wzrosła o 11 500 ton w stosunku do 2021 roku.

Tybet wprowadza środki mające na celu wsparcie i przyciąganie osób szczególnie uzdolnionych.

 

W środę 30 listopada zmarł  w wieku 96 lat zmarł były sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Chin - Jiang Zemin.

Tybetańczycy świętują Nowy Rok Gongbo, który według kalendarza tybetańskiego przypada tego roku 24 listopada.

Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny Komunistycznej Partii Chin i Krajowa Komisja Nadzoru prowadzi dochodzenie w sprawie nadużyć.

Kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Tybetański Region Autonomiczny.

Ponad 2200 delegatów reprezentujących ponad 96 milionów członków CPC z całego kraju bierze udział w XX Kongresie Narodowym KPCh, którego otwarcie odbyło się w niedzielę  16 października w Pekinie.

Aby stworzyć jeszcze bardziej świąteczną atmosferę przed Świętem Narodowym, posterunek straży granicznej Jindong przygotował niedawno 200 pięciogwiazdkowych czerwonych flag, aby wraz z mieszkańcami miejscowości będących w jego jurysdykcji przeprowadzić działania w ramach świątecznego Podniesienia Flagi Narodowej .

1 października przypada Święto Narodowe Chińskiej Republiki Ludowej, w tym dniu w roku 1949 proklamowano jej powstanie. Jednym z pierwszych krajów, które uznały ChRL była Polska.

Tybetańska stolica znosi ograniczenia i pozwala wznowić produkcję w niektórych dzielnicach.

Biuro miasta Lhasy do Walki z COVID-19 podało, że w niedzielę w Lhasie zgłosszono 11 lokalnie potwierdzonych przypadków COVID-19 i 178 bezobjawowych nosicieli, wszystkie wykryte w miejscach kwarantanny.

Stowarzyszenie Obywatelskie "Dom Polski" i Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej W Polsce zapraszają na Uroczysty Koncert z okazji 73 Rocznicy Powstania ChRL.