Pociąg dużych prędkości Fuxing, który będzie kursował w Tybecie, będzie specjalną wersją pociągu, który jeździ z prędkością 160 km na godzinę.

Chłopak z Chin wysyła światu swoje życzenia.

W jaki sposób Wyżyna Tybetańska stała się Dachem Świata? W ramach nowych badań prowadzonych przez chińskich naukowców znaleziono dowody sugerujące, że Wyżyna osiągnęła obecną wysokość o wiele później niż powszechnie sądzono.

Chiny i Nepal wspólnie ogłaszają nową wysokość Mt. Everest (Qomolangma/ Czomolungma)

W okresie od stycznia do do września 2020 roku PKB Tybetu wyniósł 130,8 miliarda juanów (około 19,5 miliarda dolarów amerykańskich), co oznacza wzrost o 6,3 procent w stosunku rok do roku.

Reprezentujący Chiny Su Mudaerji odniósł swoje pierwsze zwycięstwo  federacji UFC podczas sobotniej gali walk UFC Fight Night Las Vegas  29 listopada 2020 r.

Świat wkrótce pozna nową wysokość najwyższego szczytu świata Czomolungmy. Będzie to wspólne oświadczenie Chin i Nepalu - poinformował nepalski minister.

32-letni jednonogi mężczyzna z prowincji Gansu w północno-zachodnich Chinach stał się najnowszą sensacją Internetu po przejechaniu 2000 kilometrów rowerem do Tybetu.

Podarowany obraz, tradycyjna tybetańska thangka przedstawia czterorękiego Buddę Miłosiernego namalowanego przez Karmę Tenzina, mistrza malarstwa thangki ze szkoły Qiwugang.

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodzi Tybetańczycy wśród reprezentantów ChRL na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Gangwon 2024 w Korei Południowej

Pałac Potala co roku poddawany jest tradycyjnemu bieleniu.

Długa lufa i zmienna ogniskowa przyrządów optycznych poprawią celność. Nowy karabin ma zastąpić używany dotąd przez chińskie wojsko karabin snajperski QBU-88.

Dowództwo Tybetańskiego Okręgu Wojskowego Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) na poligonie położonym na wysokości ponad 4300 metrów testuje wyrzutnię min z napędem rakietowym.

Dwadzieścia obrazów autorstwa tybetańskich uczniów i studentów w przyszłym miesiącu zostanie wysłanych na ... Księżyc.

W 55 roku powstania Tybetańskiego Regionu Autonomicznego i wprowadzenia ustroju socjalistycznego warto zwrócić uwagę na główne osiągnięcia tego Regionu.

1 października przypada 71 rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

Po raz pierwszy w historii tybetańscy zawodnicy WKKW, zarówno w konkurencji drużynowej jak i indywidualnie, zostali mistrzami Chin.

Wang Yang członek Komitetu Stałego Biura Politycznego KPCh w poniedziałek i wtorek przebywał z roboczą wizytą w prowincji Qinghai.