Chińscy prokuratorzy nakazują aresztowanie byłego wysokiego rangą parlamentarzysty Tybetu.

W Pekinie odbyło się międzynarodowe forum poświęcone rozwojowi Tybetu. Wzięli w nim udział działacze państwowi, eksperci z różnych dziedzin oraz przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji medialnych z kraju i zagranicy.

23 maja rozpocznie się w Pekinie  Forum Rozwoju Tybetu (Xizang) 2023. Przed rozpoczęciem Forum jego zagraniczni goście odwiedzili Tybet.

Wysokopostawiony były deputowany do Stałego Komitetu Tybetańskiego Autonomicznego Regionalnego Kongresu Ludowego został wydalony z KPCh za sprzeniewierzenie się polityce Partii dotyczącej zarządzania Tybetem w nowej epoce i nowej filozofii rozwoju.

Chiny budując w nowej erze społeczeństwo powszechnego dobrobytu idą chińską drogą.

Tybetańczycy obchodzą kolejną rocznicę emancypacji chłopów pańszczyźnianych.

Prezentacja Nowego Tybetu: "III Festiwalu Fotografii i Filmów Internetowych Chińskiego Tybetu Tashi Delek” zakończyła się sukcesem.

W okresie poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca historia naszej bohaterki znalazła się w centrum uwagi, stanowiąc przykład zróżnicowanej i ważnej pracy, jaką kobiety wykonują we współczesnym świecie.

W sobotę 4 marca w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie rozpoczęły się najważniejsze doroczne chińskie spotkania. Spotkania „dwóch sesji”.

W Lhasie prowadzonych jest wiele przedsięwzięć  związanych tematycznie z Tybetańskim Nowy Rokiem.

Życzenia z okazji Tybetańskiego Nowego Roku  wszystkim Tybetańczykom przekazał Panchen Erdeni Chos-kyi rGyal-po

W 2023 roku Tybetański Nowy Rok przypada na dzień 21 lutego.

Według kalendarza chińskiego obecny rok jest Rokiem Królika.  Z tej okazji Stowarzyszenie Obywatelskie Dom Polski i Ambasada ChrL w Warszawie organizują Koncert Noworoczny.

Fajerwerki w każdym mieście malują nowe sceny, a chińska gospodarka gra nową piosenkę

Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych lawiny w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

W środę wieczorem potwierdzono śmierć ośmiu osób po lawinie śnieżnej, która we wtorek zeszła z gór w powiecie Medog w prefekturze Nyingchi w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Celem Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w 2023 roku jest poprawa warunków życia społeczeństwa.

Tybetańskie Biuro Regionalne CAAC dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i bezproblemową podróż.