Tybetańska legenda mówi, że góra Lianbaoyeze jest świadectwem waleczności Gesara, bohaterskiego króla starożytnego tybetańskiego królestwa Ling.

Miasto Lulang  położone na wysokości 3700 metrów, obdarzone zapierającym dech w piersiach krajobrazem, różnorodną kulturą etniczną i zaawansowaną infrastrukturą zostało okrzyknięte „Szwajcarią Wschodu”.

Prezentujemy fotografie wykonane w sierpniu 2021 roku przez fotoreportera China News Service Jianga Feibo. Zdjęcia przedstawiają zapierające dech krajobrazy w okolicach Yumai w prefekturze Shannan w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Centralna Telewizja  uruchamia nowy talk - show pod nazwą "Okrągły stół"

Przychody Tybetu z turystyki podwoiły się w pierwszej połowie roku.

Mewy brązowe spędzają lato nad jeziorem Pangong Tso Tybecie

Na początku czerwca, gdy temperatura stopniowo rośnie w rejonie Namtso w Tybecie rozpoczyna się sezon turystyczny.

Ruiny Legendarnego Królestwa Guge są  popularną atrakcją turystyczną.

Miejsca, które trzeba odwiedzić z Music Voyage: Litang

Obóz bazowy położony jest na wysokości 5200 metrów, na północnym stoku góry Czomolungma. Stanowi ono ważny punkt startowy i bazę himalaistów, która zapewnia im zaopatrzenie i podstawową opiekę medyczną.

Ekipa CGTN (centralnej telewizji ChRL) wyrusza w 20-dniową podróż do Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, aby nakręcić materiał do audycji "Music Voyage", dokumentu o kulturze, który śledzi korzenie muzyki na Wyżynie Tybetańskiej, odkrywając przy tym piękne krajobrazy i różnorodną kulturę etniczną.

Tybetański Region Autonomiczny zintensyfikował wysiłki aby zapewnić bezpieczeństwo wiosennych wspinaczek, w tym środki, by ograniczyć ryzyko zakażeń COVID-19.

W czerwcu w Shigatse otwarty będzie Park Kreatywnej Turystyki Kulturowej Czomolungma.

Jeszcze w poniedziałek 12 kwietnia można było zobaczyć bajkowe pejzaże śnieżne w tybetańskim powiecie Lhari.

Z Harbinu w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach wyruszył do Lhasy w Tybecie pierwszy pociąg turystyczny.

Przejazd z Lhasy do wejścia na teren otuliny lodowca Khukchung Gangri, około 5500 metrów nad poziomem morza, zajmuje mniej niż trzy godziny.

Co roku w Tybecie odbywa się festiwal kwitnienia brzoskwiń, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Dlatego w tym czasie można tu spotkać wielu przyjezdnych.

Pałac Potala - twierdza Dzong w stolicy Tybetu - Lhasie. Około 300 lat służył Dalajlamom za zimową siedzibę. Obecnie to ogólnodostępne muzeum zapisane na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury.