W pierwszym miesiącu chińskiego Nowego Roku Księżycowego klasztor Lebrang zorganizował szereg działań związanych ze zwyczajami ludowymi, wśród których jest ceremonia religijna, znana jako „wschodzące słońce Buddy”, która przyciągnęła ponad 76 000 turystów z kraju i zagranicy.

Po ponad czteromiesięcznym wymuszonym COVID-19 zamknięciu Pałac Potala otwiera swoje bramy dla zwiedzających.

Yarlung Zangbo w Chinach, Dihang w Indiach, Jamuna w Bangladeszu. To ciągle ta sama rzeka. Znana na świecie jako Brahmaputra. Jej górny bieg przecina południe Tybetu.

Chiny publikują zbiór danych na temat charakterystyk jezior w zlewni Wyżyny Tybetańskiej.

Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi ChRL co roku przyznaje tytuły „najpiękniejszych wsi”

Aby promować turystykę w tybetańskim mieście, utworzono alians eko-industrialny między Shigatse i Szanghajem.

Mokradła Lhalu - rezerwat przyrody, tak, jak central Park w Nowym Jorku, jest położony w centrum tybetańskiej stolicy - Lhasie.

Gdzieś głęboko na wysokogórskim stepie Ruoergai ojciec i syn starają się ochronić pradawne rasy koni Wyżyny Tybetańskiej.

Położona na wysokość 3000 metrów nad poziomem morza wioska Yubeng u podnóża góry Meili Snow  jest bardzo podobna do obrazu „Shangri-La”, ziemskiego raju przedstawionego w opartej na fikcji powieści „Zaginiony horyzont” z 1934 r. autorstwa brytyjskiego pisarza Jamesa Hiltona.

Szczycący się dziedzictwem unikalnej tybetańskiej  kultury i naturalną scenerią, Narodowy Rezerwat Przyrody Czomolungma chroni 3,3 miliona hektarów środkowych Himalajów.

Lato to najlepszy czas dla turystów, którzy chcą odwiedzić stepy Qiangtang.

Musimy wspólnie podejmować wysiłki aby chronić z trudem odzyskane piękno.

Długodystansowa jazda na rowerze to nie jest sport dla wszystkich. Stawia duże wymagania, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jezioro Yamzho Yumco to jedno z trzech świętych jezior w Tybecie.

Agencje turystyczne i organa władzy lokalnej wspierają popyt na agroturystykę.

Zgodnie z projektem w Lhasie utworzono miasto wodne. Na jego terenie odbywają się rejsy wycieczkowe, na których można podziwiać krajobraz rzeki Lhasa.

Chen Zishun w wieku 9 lat po dotknięciu linii energetycznej pod napięciem stracił obie ręce. Mówi, że po wypadku rodzina otoczyła go niewidzialnym kokonem, a rodzice nie wspierają ani nie rozumieją jego zainteresowań.

Podczas Święta Wiosny Tybet odwiedza prawie 440 000 turystów.