W tym roku Tybetański Nowy Rok zbiegł się ze Świętem Wiosny, czyli Księżycowym Nowym Rokiem, obydwa święta rozpoczęły się 10 lutego.

„Mali podróżnicy" podróżowali przez 9 godzin, żeby przekroczyć góry i zobaczyć zabytki Lhasy.

Tybetański Region Autonomiczny [Xizang] świętował otwarcie tegorocznego sezonu narciarskiego w swoim pierwszym,  położonym na wysokości 4500 metrów, ośrodku narciarskim Modo Ski Resort.

Rinchenbung to najstarszy i największy klasztor Szkoły (sekty) Buddyzmu Tybetańskiego Nyingma w powiecie Medog.

W Lhasie odbyło się Spotkanie przewodników po masywie Czomolungmy, podczas którego dzieliliśmy się doświadczeniami i historiami...

Tybetańskie miasta (i prefektury) promują w Szanghaju między innymi samochodowe wycieczki na Dach Świata.

Przedstawiamy niesamowite widoki rozgwieżdżonego nieba i świecących ośnieżonych szczytów na fotografiach zrobionych w Śnieżnych Górach Meili w Tybetańskiej Prefekturze Autonomiczne Diqing.

Znana jako „rzeka matka korytarza Hexi”, rzeka Heihe jest drugą co do wielkości rzeką w Chinach, o łącznej długości 928 km, przepływa przez prowincje Qinghai, Gansu i Region Autonomiczny Mongolii Wewnętrznej.

W mieście liczącym prawie 900 000 mieszkańców, scena kulinarna jest niezwykle zróżnicowana a w branży panuje niezwykle silna konkurencja.

W okresie zimowej promocji wszystkie atrakcyjne turystycznie miejsca w Tybecie, które otrzymały ocenę powyżej poziomu A, z wyjątkiem świątyń, będą otwarte dla publiczności bezpłatnie.

Poza granicami TRA w wielu enklawach mieszkają Tybetańczycy. Jedną z nich Tybetańska Prefektura Autonomiczna Haibei położona u stóp gór Qilian prowincji Qinghai.

Powiat Metok w prefekturze Nyingchi  jest położony  w dolnym biegu rzeki Yarlung Zangbo u południowego podnóża wschodniego krańca Himalajów.

Góry Nyenchen Tanglha leżą na północ od głównego pasma Himalajów, ich najwyższym szczytem jest Sepu Kangri w paśmie Sapukonglagabo.

Święto Shoton [Jogurtu], obchodzone głównie w Lhasie, zrodziło się połowie XI wieku i jako jedno z pierwszych zostało wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego w 2006 roku.

Biuro turystyki przeprasza za zachowanie personelu, który uniemożliwił turystom robienie zdjęć lodowca

Shannan (lub Lhoka) to bardzo urokliwa prefektura, poniżej prezentujemy fotografie z doliny powiatu Cona.

Moja przyjaciółka powiedziała, że miała złamane serce, kiedy prawie 20 lat temu, wracając do domu, wsiadała do samolotu na koniec swojej pierwszej wizyty w Lhasie. „To było tak, jakby moje ciało samo weszło do kabiny jak pusta skorupa, ale moja dusza została w tyle”.

W Pałacu Potala, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Lhasie, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, niedawno opracowano lody w niezwykły sposób nawiązujące do kulturalnej tradycji Tybetu. Lody są sprzedawane w niektórych sklepach Lhasy.