Góry Nyenchen Tanglha leżą na północ od głównego pasma Himalajów, ich najwyższym szczytem jest Sepu Kangri w paśmie Sapukonglagabo.

Święto Shoton [Jogurtu], obchodzone głównie w Lhasie, zrodziło się połowie XI wieku i jako jedno z pierwszych zostało wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego w 2006 roku.

Biuro turystyki przeprasza za zachowanie personelu, który uniemożliwił turystom robienie zdjęć lodowca

Shannan (lub Lhoka) to bardzo urokliwa prefektura, poniżej prezentujemy fotografie z doliny powiatu Cona.

Moja przyjaciółka powiedziała, że miała złamane serce, kiedy prawie 20 lat temu, wracając do domu, wsiadała do samolotu na koniec swojej pierwszej wizyty w Lhasie. „To było tak, jakby moje ciało samo weszło do kabiny jak pusta skorupa, ale moja dusza została w tyle”.

W Pałacu Potala, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Lhasie, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, niedawno opracowano lody w niezwykły sposób nawiązujące do kulturalnej tradycji Tybetu. Lody są sprzedawane w niektórych sklepach Lhasy.

Ponad 53 miliardy juanów transakcji podpisanych na Targach Kultury i Turystyki  Tybetu.

Wiosna wszędzie jest piękną porą roku. Także Lhasa w majowej zieleni prezentuje się wspaniale.

Podczas majowego święta Tybet odnotował turystyczny boom.

W 2023 roku Tybet będzie nadal rozwijał turystykę wiejską (agroturystykę) i rozwinie szereg specjalnych i wysokiej jakości tras turystycznych o lokalnych cechach.

Wiosenne krajobrazy w Narodowym Parku Mokradeł Yani w prefekturze Nyingchi w Tybecie są naprawdę piękne i imponujące.

19 marca 2023 r. nad pięknym górskim jeziorem Basum w prefekturze Nyingchi spadł śnieg.

Ożywił się ruch turystyczny podczas siedmiodniowego święta Tybetańskiego Nowego Roku Losar, a goście przyjeżdżali, aby cieszyć się lokalną kulturą.

W pierwszym miesiącu chińskiego Nowego Roku Księżycowego klasztor Lebrang zorganizował szereg działań związanych ze zwyczajami ludowymi, wśród których jest ceremonia religijna, znana jako „wschodzące słońce Buddy”, która przyciągnęła ponad 76 000 turystów z kraju i zagranicy.

Po ponad czteromiesięcznym wymuszonym COVID-19 zamknięciu Pałac Potala otwiera swoje bramy dla zwiedzających.

Yarlung Zangbo w Chinach, Dihang w Indiach, Jamuna w Bangladeszu. To ciągle ta sama rzeka. Znana na świecie jako Brahmaputra. Jej górny bieg przecina południe Tybetu.

Chiny publikują zbiór danych na temat charakterystyk jezior w zlewni Wyżyny Tybetańskiej.

Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi ChRL co roku przyznaje tytuły „najpiękniejszych wsi”