Lhasa to miasto,które bierze pod uwagę zarówno swój ekonomiczny rozwój, jak i ochronę środowiska: wyjdź z domu i podziwiając krajobrazy wejdź do parku .

Dzikie zwierzęta dobrze sobie radzą w górach Qilian w północno-zachodniej chińskiej prowincji Qinghai.

Chińscy naukowcy pobili rekord długości rdzenia lodowego z odwiertu dokonanego w średnich i niskich szerokościach geograficznych świata.

Nowy gatunek nietoperza rurkonosego odkryto na chińskiej Wyżynie Tybetańskiej.

Niedawne przełomowe badania obaliły powszechne przekonanie o wierności żurawi ujawniając, że potoczna opinia o tych majestatycznych ptakach jest niczym więcej niż ludzką iluzją.

Tybetański lis z obrożą z satelitarnym systemem lokalizacyjnym został wypuszczony na wolność w prowincji Qinghai.

Znana jako „miasto słońca” Chin, Lhasa cieszy się obfitością światła słonecznego i zasobów wodnych, które przyczyniają się do jej bogactwa czystej energii.


Poświęcenie patroli strażników przyrody  na Wyżynie Tybetańskiej  porusza towarzyszącym im filmowców.

Chińczycy rozwijają skrót NEV jako "new energy vehicle" - pojazd zasilany nową energią. Dziś jest to energia elektryczna z akumulatorów, pozyskiwana często z elektrowni słonecznych, wiatrowych lub wodnych, zatem ze źródeł odnawialnych.

W prefekturze Shannan w Tybetańskim Regionie Autonomicznym [Xizang] chińscy naukowcy odkryli nowy gatunek niecierpka, Impatiens lhunzeensis.

Dzięki ochronie ekologicznej w Tybecie himalajskie monale i gorale do swoich siedlisk.

Po zalesieniu na zboczach króluje bujna roślinność, liczba burz piaskowych znacznie się zmniejsza a stopień ochrony gleby i wody wyraźnie wzrasta.

W "iNaturalist", międzynarodowym internetowym serwisie społecznościowym, którego członkowie dyskutują o różnorodności biologicznej, osoba z największą liczbą sfotografowanych gatunków roślin uchwyciła mniej gatunków roślin niż Zhou Xinxin, więc może on już zajmie pierwsze miejsce na świecie?

Biała tybetańska antylopa to niezwykła rzadkość. Każdy albinos tego gatunku jest niezwykle cenny.

Makaki tybetańskie żerują w pobliżu drogi krajowej w powiecie Sertar w południowo-zachodnich Chinach

Antylopy tybetańskie ewoluowały tak, aby efektywnie wykorzystywać tlen, którego brakuje w tak ekstremalnych warunkach, ta ewolucja pozwoliła zmniejszyć liczbę ich naturalnych wrogów - drapieżników, a to umożliwia im bezpieczne rozmnażanie.

Tybetańczycy chcą zalesić do 2030 r. ponad 137 333 hektarów bezdrzewnych górskich zboczy, na terenie 35 gmin w dziewięciu powiatów w prefekturach Lhasa i Lhokha.

Wzrost powierzchni jezior na Wyżynie Tybetańskiej zwiększy wymianę między atmosferą a jeziorami, potencjalnie prowadząc do wzrostu stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze, a tym samym zaostrzając proces globalnego ocieplenia.