Film dokumentalny "Zew lodowców" opowiadający o Tybecie, a wyprodukowany przez CGTN podczas corocznej Gali Storytellers uzyskał srebrną nagrodę  Nowojorskich Festiwali Telewizyjnych i Filmowych.

W Nyingchi odbyła się ceremonia otwarcia XXI Festiwalu Turystyki i Kultury Kwitnących Brzoskwiń

 Pema Tseden znany na świecie z cieszących się dużym uznaniem i wielokrotnie nagradzanych filmów zmarł niespodziewanie w maju 2023 roku.

Samdrub Norbu, odważny absolwent wyższej uczelni trafił w dziesiątkę tworząc firmę produkującą i sprzedającą dranyan - tybetańskie "gitary".

W puzderku do pieczęci, ze wzorem smoka na wieczku, pozostały jeszcze poduszki z tuszem w kolorze cynobru.

Spektakle opery tybetańskiej w wiosce Wem w prowincji Gansu zajmują centralne miejsce podczas obchodów Nowego Roku.

Stand-uper Nyanzin Drakpa umiejętnie łączy tradycyjne motywy tybetańskie ze współczesnym podejściem.

Dlaczego Smoczy Król Morza jest umieszczany jest na kalenicach pałaców?

W poniedziałek, trzeciego dnia tybetańskiego Nowego Roku w Lhasie, Zespół Jeźdźców Konnych Tybetańskiego Regionu Autonomicznego dał porywający pokaz tradycyjnych tybetańskich konnych konkurencji jeździeckich.

"Z otwartymi ramionami witamy wszystkich, którzy lubią talk shows i stand up, mamy nadzieję, że nasze występy spełnią ich oczekiwania."

Z okazji nadchodzącego tybetańskiego Nowego Roku w sobotę w księgarni dla dzieci w Lhasie odbyła się Wyjątkowa zabawa.

Jak napisać napisać po tybetańsku „Szczęśliwego Roku Smoka”? 2024ལོའི་དཔྱིད་གསར་དུས་ཆེན

„Czasami z powodu długich godzin spędzanych nad tekstem łzy płynęły nam po twarzach. Chodziliśmy na podwórko i aby ukoić wzrok przemywaliśmy oczy zimną wodą”

Zabytkowy tybetański traktat medyczny tzw. "Cztery Traktaty" wpisane na Listę Pamięci Świata UNESCO.

W stolicy Tybetu Lhasie na Placu Pałacu Potala odbywa się I Tydzień Mody.

Muzealnicy przestali pełnić rolę kolekcjonerów i obrońców dzieł sztuki i antyków, a stali się także dostawcami usług kulturalnych.

Filmy zaczęto dubbingowaćw języku tybetańskim w 1957 roku. Przez ostatnie dziesięciolecia przeznaczano specjalne fundusze na pokazy filmów na obszarach wiejskich.

Grupy artystów zajmujących się malarstwem w Tybecie i Makao rozpoczęły wymianę kulturalną w latach 80. XX wieku i zintensyfikowały swoje wysiłki, odkąd - ponad dwie dekady temu - Makao powróciło na łono ojczyzny.