W środę w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, otwarto nowe muzeum sztuki, w którym można podziwiać prawie 300 dzieł znanych artystów.

Sztuka tybetańska jest oknem na świat zewnętrzny, dzięki któremu można poczuć, zrozumieć i zaakceptować prawdziwy Tybet.

Młodzieżowa wystawa pokazywana w Tybetańskim Muzeum Jaka będzie dostępna bezpłatnie dla publiczności od 3 do 13 listopada.

Jigme Trinley tuż po dyplomie Akademii Filmowej w Pekinie stał się najmłodszym reżyserem nominowanym do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Podejmując tematykę przyrody, natury, maluję w sposób niemal pobożny. Chcę, aby inni poczuli, że ośnieżone góry są wzniosłe, majestatyczne i nienaruszalne.

Władze dzielnicy Chengguan w Lhasie zbudowały dla mieszkańców kochających książki i życie minibibliotekę w parku Dzongyab Lukang.

 W latach 2016 - 2020 Chiny zainwestowały 2,17 mld juanów (około 302 mln dolarów amerykańskich) w sprawy związane z dziedzictwem kulturowym Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Dziedzictwa kultury nie da się oddzielić od „korzeni” kultury tradycyjnej, a innowacyjnego rozwoju kultury od wspólnego wysiłku pokoleń obdarzonych wyobraźnią artystów.

Projekty modowe Sand River inspirowane strojem tybetańskim zostały zintegrowane z kunsztem tybetańskiego rzemiosła wyrobu tkanin wełnianych, zapewniając z bliska wrażenia wizualne: zderzenie tradycyjnego rękodzieła z nowoczesnym projektowaniem ubioru.

Jako młody człowiek mam marzenia i przez ciężką pracę nad sobą chcę się rozwijać. Wiem, jak uchwycić światło przez obiektyw. Co więcej, mój punkt widzenia jest niższy niż innych i mam nadzieję, że dzięki temu odnajdę w życiu to swoje, wyjątkowe światło.

Shang Yuma, młoda uczona i doktorantka na Southwest University for Nationalities, Wzieła udział w Sympozjum Tybetologicznym w Pekinie. Interesuje się twórczością Wanmy Caidan (Pema Tseden).

13.Konkurs Narodowych Prezentacji Szkół Tanecznych Chin o Puchar Taoli, który odbył się w Pekinie od 9 sierpnia do środy 16 sierpnia, obejmował 200 programów rozłożonych na sześć sekcji podzielonych według stylu. W imprezie wzięli udział uczniowie reprezentujący 64 szkoły z 27 miast i prefektur, co czyni ją największą imprezą w historii pucharu.

Chiński film dokumentalny "Śnieżny leopard i przyjaciele" ("Snow Leopards and Friends"), rozpowszechniony w piątek w całych Chinach, dał widzom szansę zobaczenia tych pięknych stworzeń z bliska.

Targi Cordyceps pobudzają rewitalizację obszarów wiejskich w tybetańskiej prefekturze Nagqu.

W Mangkang  w prefekturze Qamdo w Tybetańskim Regionie Autonomicznym  rozpoczął się  IX Festiwalu Kultury i Sztuki  Herbacianego Konia Sanjiang.

Grupa młodych filmowców, wyposażonych tylko w smartfony, udała się do wioski leżącej na wysokości 5070 metrów i nagrała sceny tradycyjnego świętowania i wielkiego szacunku wieśniaków dla natury.

W parku Dzongyab Lukhang w Lhasie w ubiegłą niedzielę wystawiono spektakl pieśni i tańca poświęcony Lhasie.

Wystawa w Muzeum Tybetu w Lhasie, stolicy autonomicznego regionu Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, daje wgląd w wyjątkową kulturę ludową Tybetu.