Brak ujednolicenia tłumaczenia terminologii tybetańskiej wpływa nie tylko na ich użycie, ale także na międzynarodową siłę dyskursu dotyczącą kwestii tybetańskich.

Wieczorem 28 listopada po raz ostatni w tym roku w Centrum Sztuki Opery Tybetańskiej w Lhasie została wystawiona tradycyjna opera tybetańska Księżniczka Wencheng.

Taniec Xianzi to rodzaj sztuki ludowej o długiej historii sięgającej dynastii Tang (618-907), sztuki, która łączy w sobie śpiew, taniec i muzykę.

Dobrze opowiedziana, bardzo dobra historia może przełamać barierę językową.

 Na wystawie w Pałacu Kultury Narodowości w Pekinie pokazano prace kaligraficzne Zhenga, kaligrafa i filantropa Zhanga Biao i malarza Huanga Jialina.

"Strefa Sztuki 798" w Pekinie, to miejsce kultowe, pokazanie tam swojej twórczości oznacza środowiskową nobilitację.

Dzięki piosence „Tybetańskie kadzidełko” młody tybetański piosenkarz San Muke stał się znany szerokiej publiczności. Piętnaście lat później życie ponownie związało z nim losy San Muke.

W odległej tybetańskiej wiosce zachowała się sztuka tradycyjnego drzeworytnictwa.

We czwartek 17 września 2020 roku w mieście Kangding odbyły się obchody siedemdziesiątej rocznicy powstania Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Ganzi (Garzê).

Tradycyjny strój tybetański jest dobrze znany na całej Wyżynie.

Taniec Jiuhe Zhuo, zapoczątkowany w powiecie Qonggyai w prefekturze Shannan, ma ponad 1300 lat. Od czasów starożytnych była to ulubiona forma tańca miejscowej ludności podczas modlitw o szczęście.

Zespół Opery Tybetańskiego Regionu Autonomicznego ponownie wystawił dramat "Dziedziniec Północny przy ulicy Barkhor".

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym zorganizowano niedawno cykl kursów szkoleniowych dotyczących tradycyjnej kultury tybetańskiej.

Zhega to tradycyjny spektakl ludowy popularny wśród Tybetańczyków, aktorzy noszą białe maski, rytmicznie wymachują laskami, śpiewają improwizowane teksty i wyrażają swoje myśli pełnymi ekspresji ruchami tanecznymi.

Początek powrotu do normalności, muzyczny spektakl teatru w Hauiluowan.

Tybet zainwestował w 2019 roku 400 mln juanów w ochronę zabytków kultury.

Wielowiekowa wymiana kulturalna pomaga kształtować unikalny styl lokalnych rezydencji Dobbar w Tybecie

Film dokumentalny opublikowany w Internecie odkrywa ukryte tajemnice Thangki.