W roku 2022 branża telekomunikacyjna w Tybecie notowała stały rozwój, a liczba nowych firm i nowej infrastruktury rosła.

Zgodnie z planem pracy wydanym przez Ministerstwo Transportu po wdrożeniu przez kraj polityki COVID-19,  począwszy od niedzieli Chiny będą stopniowo  otwierać transgraniczny pasażerski transport drogowy.

Nowa stacja PV może generować 247 milionów kWh energii elektrycznej rocznie. Może pozwolić na zaoszczędzenie 76 300 ton "przeliczeniowego" węgla i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 219 600 ton rocznie.

Ukończono budowę głównego tunelu autostradowego w Tybecie.

Odbywające się w Shannan targi spożywcze świadczą o wzrastającej konsumpcji w Tybecie.

Władze Lhasy stopniowo łagodzą środki kontroli pandemii.

Plantator owoców kiwi motorem witalizacji tybetańskich obszarów wiejskich na dużych wysokościach.

Plan rozwoju Tybetu na lata 2021-2025 zakłada przyspieszenie rozwoju pozyskiwania energii fotowoltaicznej, a całkowita moc zainstalowanych w regionie instalacji ma przekroczyć do 2025 roku 10 milionów kilowatów.

Zakupy online są dziś bardzo popularne w TRA, ponieważ niektóre towary są w tutejszych sklepach fizycznych droższe.

Po wprowadzeniu ostrego reżymu antycovidowego, w związku z poprawą sytuacji, życie w wielu rejonach tybetu powróciło lub powraca do normalności.

Dzięki optymalizacji systemu zużycie energii na tonę wytworzonego cementu zostało zmniejszone o około 2 kWh. W 2020 r. roczna produkcja cementu wyniosła 5,37 mln ton.

Roczny wzrost dochodu rozporządzalnego na mieszkańca w Tybecie plasuje TRA na pierwszym miejscu wśród chińskich regionów i prowincji - poinformowano na specjalnej konferencji prasowej.

Powstaje drugie, połączenie drogowe Nyingchi z Medog. Pierwsze łączy powiat Medog z gminą Zhamog w powiecie Bomi.

Postęp jesiennych zbiorów w Tybecie jest w zasadzie taki sam jak w poprzednich latach.

Elektrownia fotowoltaiczna w prowincji Qinghai w północno-zachodnich Chinach zamienia pustynię i nieużytki w zielone pastwiska

Od 28 do 30 lipca odbywa się równocześnie w Pekinie i Lhasie konferencja poświęcona globalnej gospodarce cyfrowej w roku 2022

Całkowity dochód z turystyki w pierwszej połowie 2022 r. wyniósł 17,652 mld juanów (2,654 mld USD).

w środę chińska firma hydroenergetyczna, ustanowiła nowy rekord odwiertu poziomego, jego długość wynosi teraz aż 775,6 metrów.