Podwyższanie kwalifikacji pracowników przenoszonych z obszarów wiejskich skutecznie poprawiło lokalne możliwości zdobycia pracy  i poziom przygotowania pracowników.

Handel elektroniczny kwitnie w Chinach, nawet w najbardziej odległych zakątkach Tybetu. Ponieważ szafran, mięso jaka i zanba budzą zainteresowanie w całym kraju, ludzie na „dachu świata” czerpią korzyści z możliwości handlu w Internecie.

Nazwa marki "Karma Laza" to żadna tajemnica - karma to starożytny sanskrycki termin odnoszący się do przyczyny i skutku, podczas gdy Laza jest francuską nazwą miasta Lhasa.

Gotowane na parze bułeczki Hangzhou także w Tybecie stają się coraz bardziej popularne.

Herbata z liści morwy ma dobry wpływ na zdrowie osób często pijących alkohol. Ponadto nie zawiera teofiliny, a jej picie nie powoduje bezsenności.

W odległym mieście Taszi Dzom w powiecie Dingri w Tybetańskim Regionie Autonomicznym dzięki szybko rozwijającej się  w ostatnich latach branży logistycznej,  liczba dostarczanych przesyłek wzrosła ponad 10-krotnie.

Powstanie nowy szlak komunikacyjny, który odegra znaczącą rolę w ożywieniu regionalnej gospodarki południowo-zachodnich Chin

Wydajność ziarna z jednego akra w roku bieżącym w prefekturze Czamdo wzrosła do 290 kg.

Nepalczycy w Tybecie są restauratorami, kupcami, właścicielami salonów urody, czy jubilerami. Ich obecność w TRA przynosi korzyść obu stronom.

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym funkcjonuje pięć lotnisk, które posiadają połączenia lotnicze z 60 miastami w całych Chinach.

W Tybecie w ciągu ostatnich pięciu lat nastąpił przyspieszony rozwój sieci dróg wiejskich i transportu na obszarach rolniczych i pasterskich. Polepszyła się także sieć transportu pasażerskiego, do 74 powiatów, 476 gmin i 2050 wsi  można już dojechać autobusami.

Tybetański Region Autonomiczny wyemitował w środę 6,2 mld juanów w obligacjach ogólnych i 2,6 mld juanów w obligacjach specjalnych.

Projekt budowy linii energetycznej był realizowany na dystansie około 1689 kilometrów. W normalnych warunkach podróż wzdłuż jej przebiegu zajmuje ponad dobę.

Dzięki jednemu człowiekowi Juphar jest bardziej znana jako Truskawkowa Wioska niż pod swą prawdziwą nazwą, a także jest atrakcją turystyczną.

Dziesięć lat temu rozpoczął swą działalność najbardziej wysunięty na zachód port lotniczy w Tybecie.

Na linii kolejowej Lhasa - Nyingchi zakończono budowę wszystkich 120 mostów.

Na Wyżynie Tybetański j po raz pierwszy posadzono „ryż morski”.

W celu zwiększenia konsumpcji, która spadła w wyniku epidemii, Lhasa zaoferuje kupony o wartości 30 milionów juanów.