Shi, członek Biura Politycznego KC KPCh i szef Wydziału Pracy Jednolitego Frontu KC KPCh, złożył  Panczen Rinpocze i wszystkim wyznawcom buddyzmu tybetańskiego życzenia z okazji Tybetańskiego Nowego Roku.

Podczas swojej podróży Panczen Rinpocze wziął udział w szeregu  religijnych i towarzyskich uroczystości w różnych miejscowościach,  na których przez dotykanie głów udzielił błogosławieństwa dziesiątkom tysięcy wyznawców buddyzmu.

 Buddyjskie tytuły akademickie dzielą się na na trzy poziomy: podstawowy, średni i wysoki, czyli: „Chenrampa”, „Chinrampa” i „Thorampa.


Panczen Rinpocze jest wiceprezesem Chińskiego Stowarzyszenia Buddyjskiego i prezesem oddziału tego stowarzyszenia w Tybecie.

13 mnichów z wielu klasztorów buddyjskich pragnie uzyskać możliwość osiągnięcia tytułu Gesze Lharampa, najwyższego stopnia akademickiego w zakresie nauk egzoterycznych szkoły gelug buddyzmu tybetańskiego.

Panczen Rinpocze przyjechał do Lhasy aby uczestniczyć w uroczystościach religijnych, spotkać się z wiernymi i oficjalnymi przedstawicielami władz TRA.

Przyszli buddyjscy kapłani konkurowali między sobą w zawodach sportowych.

Buddyjscy pielgrzymi odwiedzają Lhasę także zimą. Największą popularnością wśród pielgrzymów cieszy się świątynia Jokhang  (Dżokang).

W Xigaze w Tybecie z okazji Nowego Roku według kalendarza tybetańskiego Tybetańczycy wieszają tradycyjne flagi modlitewne.

Ekskluzywny wgląd w osiągnięcia w zakresie praw człowieka poprzez rozwój młodych Żywych Buddów w Akademii Buddyzmu Tybetańskiego.

Tybetańskie Kolegium Buddyzmu w Lhasie, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, zorganizowało w czwartek uroczystość dla 207 swoich absolwentów.

W przeszłości dla wielu pasterzy mieszkających gdzieś wysoko w górach myśl o opuszczeniu znanej sobie małej ojczyzny była po prostu niewyobrażalna.

Dobra wiadomość dla wiernych i turystów: Świątynia Dżokhang w Lhasie ponownie otwarta.

Sakja to buddyjski klasztor w prefekturze Xigazê, w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. To także historyczna siedziba szkoły (sekty buddyjskiej0 o tej samej nazwie.

W Lhasie dwadzieścia dziewięć buddyjskich mniszek otrzymało dyplom „Chi Ram Pa”.

„Przyszły postęp i rozwój buddyzmu tybetańskiego nie jest zadaniem tylko jednego żyjącego Buddy czy kilku lamów, ale misją wszystkich lamów i naszego pokolenia”

Dwunastu mnichów buddyjskich otrzymało nominacje na stopień Gesze Lharampy odpowiednik tytułu doktora nauk w strukturze akademickiej.

„Niezbyt często spotyka się osobę nauczającą w instytucie, która jest jednocześnie Rinpocze. Jednak moim zdaniem znakomitą wiedzę profesora, opata lub Gesze należy również szanować tak jak Rinpocze”