Hodowla tybetańskich kurczaków pomaga walczyć z ubóstwem.

Przez myśl mi nie przeszło, że będę motorniczym metra, założę rodzinę w Chengdu, zostanę matką i będę żyła szczęśliwym życiem. Wszystko to nastąpiło tak nieoczekiwanie dla mnie.

Do końca 2020 roku, dzięki wyższym dochodom ludności i poprawie sieci transportowej w Tybecie zarejestrowano 656703 pojazdy mechaniczne i 613682 licencjonowanych kierowców.

Wysokogórski posterunek graniczny położony jest w powiecie Gamba graniczącym z indyjskim stanem Sikkim.

Konkurs "przytulnych podwórek szkolnych" jest częścią wysiłków ministerstwa mających na celu przyspieszenie tworzenia w szkołach w środowisku wiejskim bardziej komfortowych warunków.

Dzięki nowoczesnym metodom upraw warzywa i nabiał nie są już rzadkością na „dachu świata” a  dzięki temu stół współczesnego Tybetańczyka stół jest smaczniejszy i pożywniejszy.

Niestety, ze względu na dużą wysokość i brak tlenu w powietrzu w Tybecie, gracze z innych prowincji niechętnie grają w Lhasie

W latach 2016-2020 Tybetański Region Autonomiczny zainwestował 4,3 miliarda juanów (około 657 milionów dolarów) w realizację projektów dotyczących dostępu do wody pitnej.

Odkrywanie artystycznych talentów dzieci, od najmłodszych lat pozwala im zakochać się w tradycyjnej kulturze.

Setki tysięcy ludzi w Tybecie mieszka w odległych górskich miejscowościach o słabej infrastrukturze i trudnych dla życia warunkach.

Marka MUKZIN od początku swojego istnienia skupia się na stylowych związkach z tradycyjną kulturą chińską.

Lody z mleka jaka to słodki interes dla tybetańskich pasterzy.

Historia cukierków Chukha Ngadak sięga ponad 4000 lat. To prawdziwe dziedzictwo tybetańskiej kultury.

Obszar Ali ma leży na średniej wysokość 4500 m n.p.m., klimat jest suchy i zimny, a rośliny rosną tu z wielkim trudem, z tego powodu nazywany jest „strefą zakazaną dla życia".

We czwartek 15 października br. na briefingu w Lhasie przedstawiciele władz TRA poinformowali, że Tybetański Region Autonomiczny dokonał historycznego osiągnięcia, wyeliminował z życia społecznego skrajne ubóstwo.

07.10. 2020 CGTN

Charakterystyczny, największy zabytek Lhasy: Pałac Potala widziany z powietrza wygląda zupełnie inaczej  ​niż oglądany z ziemi.

Tybetańska Prefektura Autonomiczna Garze w prowincji Syczuan obchodzi w tym roku 70. rocznicę swojego powstania. Chińskie wysiłki na rzecz walki z ubóstwem pomogły rolnikom i pasterzom przezwyciężyć ubóstwo.

Banki w Tybecie zapobiegają oszustwom w bankowości internetowej podczas Chińskiego Tygodnia Cyberbezpieczeństwa.