Władze Lhasy uruchomiły niedawno 18 nowych mikrobiologicznych, czystych ekologicznie toalet publicznych.

Pilotka pochodząca ze zubożałej rodziny lata helikopterem nad Wyżyną Tybetańską.

W mieście Lhoka rozpoczął się drugi etap II Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Trans-Himalaya.

Grupa „Matek Wolontariuszek” opiekuje się i pomaga tybetańskim uczniom i studentom uczącym się w Nanchang, stolicy prowincji Jiangxi

Artykuł Fang Aiging o tym jak pewien Tybetańczyk kontynuuje swe prace w poszukiwaniu nowych sposobów zademonstrowania tradycyjnej kultury Shangri-La turystom z całego świata.

88 osób z ubogich wiejskich rejonów przeprowadziło się do nowych domów wybudowanych państwowym sumptem.

W ciągu ostatnich sześciu lat Sun Lin przejechał dookoła Chin trasę wynoszącą ponad 20 000 kilometrów.

Tsering Norbu pochyla się i chwyta eliptyczny kamień. Musi użyć całej swojej siły, żeby dokonać próby umieszczenia stusześćdziesięciokilogramowego ciężaru na swych barkach. 

Sformułowanie „wieś pokazowa”, czy „wieś modelowa” wielu Polakom kojarzy się niezbyt dobrze. Ich myśli biegną wówczas do „wsi patiomkinowskich” lub nachalnej propagandy wczesnych lat pięćdziesiątych i „kolektywizacji”. A jak jest w Chinach?

Kadzidełka tybetańskie mają wielowiekową tradycję, wytwarzane ręcznie są prawdziwą sztuką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Rumun Grosu wygrywa trzeci etap, Medellin zachowuje żółtą koszulkę lidera na Tour of Qinghai Lake

W Lhasie zebrano 29 milionów USD na fundusz stypendialny dla studentów.

Nie ma w historii kraju, a nawet świata, drogi tak wyjątkowej jak ta, łącząca prowincję Syczuan w południowo-zachodnich Chinach i Tybetański Region Autonomiczny.

W czwartek wiceminister zdrowia Wang Yunting oznajmił, że Tybetański Region Autonomiczny zaostrza przepisy dotyczące udomowionych i dzikich psów aby ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych na ludzi a spowodowanych przez tasiemce.

W oddanej do użytku pierwszej części ekologicznego parku turystycznego w Shigatse, zasadzono  ponad 900 tysięcy sadzonek wilczych jagód.

W 1959 r. kiedy Li Renchao został inżynierem kolejowym, nie sądził że stanie się to rodzinną tradycją.

Sąd Najwyższy TRA zapewni systemy rozpoznawania głosu w salach sądowych, aby zmniejszyć obciążenie urzędników sądowych podczas rejestrowania spraw dwujęzycznych.

Kiedy słońce ledwie wstało, piękna i pracowita Metok, wiejska Tybetańska gospodyni wstaje by rozpocząć swój dzień.