Przejście z tradycyjnego modelu szybkowaru jednofunkcyjnego na nowy model, wykorzystujący  wiele innowacyjnych opatentowanych technologii wynika głównie z potrzeby rozwiązania problemów napotykanych przez zwykłych ludzi żyjących na co dzień na Wyżynie Tybetańskiej.

W Nyingchi rozegrano VIII Turniej Gwiżdżących Strzał - tradycyjne tybetańskie zawody  łucznicze.

Na wysokości 4700 metrów nad poziomem morza Tybetańska szkoła z internatem spełnia marzenia dzieci pasterzy.

W tybetańskim Regionie Autonomicznym ochrona praw związanych z kulturą odzwierciedla postęp w zakresie praw człowieka w Chinach.

„Zobaczyć znaczy uwierzyć” – powiedział pakistański dyplomata Khalil Hashmi, podkreślając swoją wizytę w Tybecie i swoje obserwacje na temat rozwoju i dobrobytu regionu.

W piątek w Shigatse Odbyło się pierwsze posiedzenie Fundacji Pomocy dla Rozwoju Tybetu V Kadencji

Testy medyczne mają pomóc "zwykłym ludziom" przyzwyczaić się do dużych wysokości.

W Shigatse przeprowadzono specjalna akcję rekrutacyjną dla tegorocznych absolwentów szkół wyższych.

Tybet, Gonggar, „Festiwal Turystyki Kulturalnej - Kolorowy Bangdian”: Iniekcja „siły turystyki kulturowej” w rewitalizację obszarów wiejskich.

Firma Qinghai-Tibet Group obsługująca linię kolejową Qinghai-Tybet spodziewa się obsłużyć 630 000 pasażerów podczas dni wolnych z okazji Święta Narodowego i Święta Środka Jesieni.

Zagraniczni eksperci i dziennikarze konkludują  swoje doświadczenia na temat Tybetu: bogata dumna tradycja i spojrzenie w przyszłość.

Po siedmiu dekadach głębokich zmian od pokojowego wyzwolenia Tybet region nabrał zupełnie nowego wyglądu, dokonując „skoku o tysiąc lat”.

Amerykańskie centrum analiz RAND stwierdziło, że Tybet zmusza uczniów do nauki w szkołach z internatem. To stwierdzenie jest bezpodstawne - twierdzi chiński analityk.

Policja zachęca ludność do aktywnego udziału w działaniach antynarkotykowych

Wyjątkowa "tybetańska kultura herbaty" w połączeniu z powolnym tempem życia miasta sprawiły, że wielu mieszkańców Lhasy spędzało wolny czas w tradycyjnych herbaciarniach. Wraz ze zmianą czasów i wpływem nowych trendów kulturowych, kawa weszła na tybetańską scenę.

Przy okazji obchodów 70. rocznicy założenia „Gannan Daily”  w Hezuo,w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej  Gannan, w prowincji Gansu odbyła się 21. Krajowa Konferencja Współpracy Mediów Wydawanych w Języku Tybetańskim.

Pomoc naukowa i technologiczna Wuhan dla Tybetu przyjęła dość niezwykły wymiar, promuje przemysłowe wykorzystanie zasobów milenijnych drzew orzecha włoskiego w powiecie Jiacha.

Wolontariusze z Uniwersytetu Tianjin przez tydzień prowadzili zajęcia w tybetańskich szkołach.