Nowe znaleziska archeologiczne w Tybecie rzucają światło na prehistoryczną działalność człowieka.

Moi rodzice byliby bardzo zadowoleni widząc obecne życie, gdyby mogli żyć do teraz.

Odciski rąk i stóp zachowane w pewnego rodzaju wapienia zwanego trawertynem wśród największych odkryć archeologicznych 2021 roku.

Konserwacja zgromadzonych w Pałacu Potala w Lhasie zabytkowych rękopisów zapisanych na liściach palmowych wkroczyła w fazę archiwizacji cyfrowej.

Podczas przeprowadzonej w niedzielę wideokonferencji Zarząd Narodowego Dziedzictwa Kultury Chin ogłosił, że przekaże 12 wyjątkowych zabytkowych dzieł sztuki odzyskanych z USA do Muzeum Tybetańskiego w Xizang w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Kiedy zaczynałem pracę, żaden z pasterzy nigdy nie widział listonosza w zielonym mundurze. Nigdy nie otrzymywał żadnych listów, ani nie wysyłał niczego do świata zewnętrznego.

Prehistoryczne naczynie gliniane ma odkopane w Chamdo ma ponad 4000 lat.

W środę w Lhasie została otwarta wystawa fotograficzna z okazji 70. rocznicy pokojowego wyzwolenia Tybetu.

Brakujące ogniwo w rewolucji olbrzymich nosorożców rzuca światło na wypiętrzanie się gór w Tybetańskim Regionie Autonomicznym

 Dawna rezydencja Bode - Bohatera Tybetańskiej Prerii.

W tym roku przypada 70. rocznica epokowego wydarzenia: pokojowego wyzwolenia Tybetu.

Tybetański archeolog dokonał odkrycia antycznego miejsca pochówku zawierającego prawdziwe skarby.


W niedzielę 28 marca br. otwarto pierwszy w Tybetańskim Regionie Autonomicznym memoriał upamiętniający zniesienie pańszczyzny.

Władza dynastii Qing nad Tybetem oznacza niepodważalną władzę nad systemem reinkarnacji Żywych Buddów.

Międzynarodowy zespół naukowców poinformował, że odkrył w Tybetańskim Regionie Autonomicznym nowe liczne prehistoryczne ślady dinozaurów.

Według opinii naukowców drewniane figurki odkryte w starożytnym grobowcu na Wyżynie Tybetańskiej mogą świadczyć o bardzo wczesnej wymianie handlowej między Tybetem a sąsiednimi terytoriami.

Trzeba objaśniać przeszłość dla przyszłych pokoleń. Spojrzenie wstecz i budowanie wspólnej pamięci historycznej to tworzenie lepszej przyszłości.

Szachy tybetańskie mają historię sięgającą 2000-3000 lat. Antyczna gra jest podobna do weiqi, znanej również jako Go.