„Wymiany zwiększyły zrozumienie buddyzmu wśród wyznawców z różnych części świata.Razem możemy wnieść większy wkład w harmonijny rozwój lokalnych społeczności”
W Lhasie, w formie debaty na temat Dharmy, odbył się egzamin na stopień Geshe Lharampa dla mnichów kończących studia w roku 2025.
W Wyższej Chińskiej Szkole Buddyzmu Tybetańskiego przeprowadzono szereg działań, aby uczcić tybetański Nowy Rok
W buddyjskim klasztorze Ta'er (Kumbum) w Xining w prowincji Qinghai mnisi wykonują taniec Czam, aby modlić się o dobre zbiory i spokojne życie.
Mniszki i mnisi dotknięci trzęsieniem ziemi mówią: podziękujcie rządowi za troskę.
Panczen Rinpocze modlił się za obszary dotknięte trzęsieniem ziemi w Tybecie.
Po południu 9 grudnia w Chińskiej Wyższej Szkole Buddyzmu Tybetańskiego w Pekinie odbyła się VI Edycja Ceremonia Wręczenia Certyfikatu Kwalifikacyjnego Mistrza Pism Świętych.
Tradycja Święta Lampy Maślanej ma ponad sześćset lat.
Malowanie mandali piaskiem, wykwintne dzieło sztuki religijnej buddyzmu tybetańskiego.
W Chinach digitalizacja buddyjskich osiągnięć jest w pełnym rozkwicie.
VI Światowe Forum Buddyjskie rozpoczęło się w Ningbo w prowincji w Zhejiang we wschodnich Chinach.
Panchen Rinpoche, członek Stałego Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej, wiceprezes Stowarzyszenia Buddyjskiego Chin oraz prezes tybetańskiego oddziału tego stowarzyszenia odbywa coroczną wizytację w Tybecie.
W tym roku,aby godnie uczcić święto, mieszkańcy Lhasy,oprócz soboty i niedzieli, będą mieli dzień wolny od pracy także w poniedziałek.
W Lhasie dwadzieścia dziewięć buddyjskich mniszek otrzymało dyplom „Chi Ram Pa”.
Panczen Rinpocze jest wiceprezesem Chińskiego Stowarzyszenia Buddyjskiego i prezesem oddziału tego stowarzyszenia w Tybecie.
13 mnichów z wielu klasztorów buddyjskich pragnie uzyskać możliwość osiągnięcia tytułu Gesze Lharampa, najwyższego stopnia akademickiego w zakresie nauk egzoterycznych szkoły gelug buddyzmu tybetańskiego.
Ekskluzywny wgląd w osiągnięcia w zakresie praw człowieka poprzez rozwój młodych Żywych Buddów w Akademii Buddyzmu Tybetańskiego.
Wywiad z Bandanem Dorje, profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Minzu w Chinach i Rektorem ds. Nauki w Szkole Filozofii i Religioznawstwa.