Wśród mieszkańców tybetańskich wsi truskawki stają się podstawą realizacji marzeń o słodkim życiu.

Tybet odnotował gwałtowny wzrost eksportu lokalnych produktów rolnych w pierwszym kwartale 2024 roku.

Gigantyczny wzrost -216,7% - obrotów tybetańskiego handlu zagranicznego w I kwartale.

Gmina Etniczna  Memba leży się w centrum obszaru krajobrazowego Lebugou w powiecie Cona, w prefekturze Shannan w Tybecie, na wysokości około 2800 metrów nad poziomem morza.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych pracownicy Państwowej Sieci zapewniają nieprzerwane dostawy prądu.


Pracownicy pionu utrzymania ruchu obsługi dokonują „operacji” trakcji zelektryfikowanej linii kolejowej Lhasa-Nyingchi na Wyżynie Tybetańskiej bez zatrzymywania ruchu pociągów.

Liczba zarejestrowanych w Tybecie firm zajmujących się handlem zagranicznym przekracza 1000.

Segment dostaw pocztowych i ekspresowych w TRA czeka znaczny wzrost w 2024 r. Ocenia się, że będzie to 24 miliony przesyłek.

W 2023 roku porty lotnicze TRA osiągnęły historyczne wyniki, port Lhasa Gonggar odprawił pięć milionów pasażerów a Nyingzhi Mainling sześćset tysięcy.

"Męski" samochód będzie miał nazwę jak znany męski kosmetyk.

Na rok 2024 Region wyznaczył sobie jako cel wzrost PKB na poziomie około 8 procent.

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym wykorzystuje się wszystkie źródła energii odnawialnej: energię wodną oraz nowe źródła energii, takie jak energia wiatrowa i słoneczna.

Na Wyżynie Tybetańskiej Uruchomiono projekt fotowoltaiczny o mocy 900 MW.

Projektant elektrowni wodnej Yebatan przekazał, że wysokość budowanej tamy przekroczyła już 100 metrów.

Czteropasmowa droga została zaprojektowana tak, aby umożliwić poruszanie się nią z prędkością 100 kilometrów na godzinę. Posiada łącznie 22 tunele i 122 mosty, a ich łączna długość stanowi ponad połowę całkowitej długości tej drogi.

W 2020 roku w Tybecie powstał pierwszy park zatrudnienia i przedsiębiorczości dla osób niepełnosprawnych, w ramach którego powstało 25 firm zatrudniających ponad 300 osób niepełnosprawnych.  11 spośród tych firm jest kierowanych przez niepełnosprawnych przedsiębiorców.

Linia kolejowa łącząca Lijiang i Shangri-La utoruje drogę rozwojowi "wysokiej jakości" południowo-zachodnich Chin.

Kunszt wytwarzania czarnej ceramiki w Tangdui obejmuje pedantycznie prowadzony proces: mieszanie białej i czerwonej gliny, zwietrzałego piasku i żwiru, a następnie kształtowanie i wypalanie zmielonych surowców w 12 skomplikowanych etapach.