13.11.2025 | Źródło: China's Tibetannet

10 listopada, pasterze z farmy Qianhu wypasają bydło na swoim pstwisku w powiecie Qilian w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai.
Powiat Qilian w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai, położony jest u południowego podnóża gór Qilian, tam na rozległych pastwiskach pasą się stada bydła i owiec. W ostatnich latach, dzięki nowoczesnym technologiom i rozbudowie łańcucha przemysłowego, lokalna branża hodowlana wkroczyła na zieloną i efektywną ścieżkę rozwoju.
Yedan Dorje, młody Tybetańczyk, który po ukończeniu studiów wrócił w rodzinne strony by zająć się biznesem, założył firmę Qianhu Ranch Company. Współpracuje z zespołem badawczym Tybetańskiego Instytutu Rozwoju Branży Owczarskiej w Qilian, aby promować głęboko przetworzone i innowacyjne produkty w oparciu o rasy owiec tybetańskich, umożliwiając tradycyjnym produktom pochodzenia zwierzęcego z Qilian rozwój w bliższej i dalszej przyszłości. (Qi Zhiyue, Agencja Prasowa Xinhua)

Na fotografii grupa tybetańskich owiec bez rogów schwytana 9 listopada na farmie Qianhu w powiecie Qilian, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai.

Na fotografii grupa tybetańskich owiec bez rogów schwytana 9 listopada na farmie Qianhu w powiecie Qilian, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai.

10 listopada pasterze budują obóz na dalekich pastwiskach farmy Qianhu w powiecie Qilian, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai.

11 listopada pracownicy farmy produkują przekąski w warsztacie przetwórczym farmy Qianhu.

11 listopada pan Yedan Duojie obok swojego sklepu firmowego na farmie Qianhu w powiecie Qilian, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai.
11 listopada pan Yedan Duojie prezentuje swoje przekąski w sklepie firmowym na farmie Qianhu w powiecie Qilian, w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Haibei, w prowincji Qinghai.



Turystyka