Kompilowane pomiędzy VIII a XII wiekiem "Cztery Traktaty" są najbardziej fundamentalnym klasycznymi traktatami na temat tradycyjnej medycyny tybetańskiej.

Tiencin (Tianjin) to jedno z wielkich miast chińskich leży na wschodzie Chin. Przy pomocy organizacji charytatywnych kardiolodzy z Tiencin będą leczyć się z chorób serca.

3000 kilometrów od domu chore na serce dzieci przechodzą operacje, których koszty pokrywane są y z ubezpieczenia medycznego i funduszy charytatywnych.

List z Lhasy: Liczące 1300 lat tybetańskie lecznicze zabiegi wodne, oficjalnie nazywane kąpielą leczniczą Lum Sowa Rigpa. Termin „Sowa Rigpa” w języku tybetańskim dosłownie oznacza „wiedzę o rekonwalescencji”, podczas gdy „Lum” odnosi się do tradycyjnej wiedzy i praktyk kąpieli w naturalnych gorących źródłach, wodzie ziołowej lub w parze wodnej

W Tybecie powstaną światowej klasy  instytucje medycyny tybetańskiej: platforma badawcza, uniwersytet medycyny tybetańskiej,  firma produkująca leki medycyny tybetańskiej oraz centrum opieki zdrowotnej medycyny tybetańskiej.

Tybetański Region Autonomiczny odnotowuje ciągłą poprawę usług w zakresie podstawowej opieki medycznej.

We współczesnej medycynie chińskiej (Ganoderma Lucidum) lakownicy używa się jako środka wzmacniającego siły organizmu (adaptogen), pomagającego także w przypadkach chorób nowotworowych.

Darmowe szczepienia dla nastoletnich dziewcząt przeciwko wirusowi HPV wywołującym raka szyjki macicy.

Szpital Ludowy Gminy Jiangda w prefekturze Nagqu działał według specjalnych procedur ratujących życie aby ratować bliźnięta wcześniaki

Mobilny - zamontowany na podwoziu ciężarówki tomograf komputerowy - CT oferuje bardziej zaawansowane technologie skanowania CT i umożliwia zdalne konsultacje z ekspertami z wiodących szpitali w bardziej rozwiniętych regionach Chin.

Podczas niedawnej fali COVID-19 i późniejszej blokady rząd zapewnił lokalnej społeczności tsambę i cukier jako dotację.

W ciągu ostatniej dekady TRA konsekwentnie podnosił standard swoich usług medycznych i zdrowotnych, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwu.

Zapobieganie i kontrola epidemii w Tybecie: pomiędzy 0:00 do 14:00 4 października zarejestrowano 0+18 nowych przypadków COVID-19

W oparciu o specyficzne dla Regionu, oparte na ryzyku środki zapobiegania i kontroli epidemii, w TRA przywracany jest normalny porządek produkcji i życia.

W powiecie Dulan, w Mongolskiej i Tybetańskiej Autonomicznej Prefekturze Haixi w prowincji Qinghai rozpoczęto zapowiadające się jako rekordowe zbiory owoców kolcowoju chińskiego znanego jako jagody Goji.

Tybetańska fundacja pomogła ponad 30 000 osobom odzyskać zdolność widzenia.

Władze Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Gannan w północno-zachodniej chińskiej prowincji Gansu planują budowę prowizorycznego szpitala z 1500 łóżkami, aby zintensyfikować wysiłki w walce z zagrożeniami najnowszej fali COVID-19.

Ekipa medyków Aid-Tibet z Pekinu i miejscowych lekarzy bezpłatnie pomaga w klasztorze Drepung w Lhasie.