Dzięki dokładnym badaniom przesiewowym i bezpłatnemu leczeniu w Tybetańskim Regionie Autonomicznym udało się opanować bąblowicę (echinokokozę).

Szczególne warunki naturalne wynikające z położenia geograficznego powodują, że wśród pasterzy mieszkających w Tanggula narasta występowanie chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, otyłość i dyslipidemia, a także choroby wysokościowe.

W Tybecie przeprowadzono pierwsze konsultacje telemedyczne przez Internet w najwyższym standardzie sieci - 5G

Choroba Kashina-Becka jest chorobą endemiczną atakującą kości i stawy. W Qamdo w ostatnim czasie odnotowano ponad 5000 przypadków tej choroby.

Kyila, pochodzi z rolniczej rodziny z okolic Shigatse, urodziła się z wadą wzroku. Jej dwóch braci także niedowidzi.

Pierwszy w TRA, mieszczący się w Lhasie szpital dedykowany tylko kobietom i dzieciom rozpoczął rozpoczął fazę próbnej eksploatacji.

Pierwszy tybetański szpital onkologiczny dysponuje 200 łóżkami i pięcioma oddziałami specjalistycznymi.

Na dużych wysokościach ludzie często cierpią na artretyzm. Po przeprowadzce każdy przesiedlony niemal w każdej chwili może udać się do lekarza i otrzymać lekarstwa, a także skorzystać z masaży, akupunktury i kąpieli ziołowych.

Być „człowiekiem z lustra”- to oznacza, że ​​wszystkie organy wewnętrzne organy takiego człowieka znajdują się po przeciwnej stronie ciała niż powinny.

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym  uruchomiono pierwsze „inteligentne” laboratorium, które będzie wykorzystywać technologię 5G w gabinetach medycznych.

Tybetański Region Autonomiczny wydał ponad 3 miliony kart ubezpieczenia społecznego.

Personel lokalnego szpitala w Sznghaju przekazał prezenty  dla swych kolegów  w Tybecie

Tybetański Region Autonomiczny uczynił wielkie postępy w wojnie przeciwko epidemii COVID-19, poinformowali w środę przedstawiciele Komisji Zdrowia TRA.

Podjęto szeroko zakrojone działania mające na celu zapewnienie wiedzy w zakresie epidemiologii w języku tybetańskim.

Oddziały apteczne Szpitali Medycyny Tybetańskiej w prowincji Qinghai podjęły się produkcji naturalnych farmaceutyków zapobiegających infekcji wirusowej.

 W poniedziałek 17 lutego do Hubei wraz ze sprzętem medycznym wyruszyła pierwsza tybetańska ekipa medyczna.

Władze Tybetu poinformowały, że certyfikat otrzymało kolejne tybetańskie laboratorium, które może prowadzać testy kwasów nukleinowych w badaniach genetycznych koronawirusa.

Pacjent, u którego stwierdzono pierwszy w Tybecie przypadek zapalenia płuc w efekcie zarażenia się koronawirusem, jest pod dobrą opieką.