W Bome uprawiając i przetwarzając kłącza gastrodii można nieźle zarobić.

Tradycyjne medykamenty tybetańskie zyskują nowe życie w nowoczesnych zakładach produkcyjnych.

Starożytne książki poświęcone  medycynie tybetańskiej w Muzeum Kultury Tybetańskiej Qinghai odzyskują uświęconą tradycją chwałę.

Poziom leczenia na oddziałach położniczo-ginekologicznych, pediatrycznych i ratownictwa medycznego, a także klinicznej diagnostyki laboratoryjnej i anestezjologii w Tybetańskim Regionie Autonomicznym bardzo się poprawił.

Xintong w ramach akcji charytatywnej chce zapewnić bezpłatne protezy oczu dzieciom z ubogich regionów górskich oraz inwalidom wojskowym, którzy odnieśli obrażenia podczas pełnienia służby.


Wszystkie rejony Tybetu osiągnęły standardy eliminacji choroby Kashin-Becka.

Nowe prace obejmują 2900 lat rozwoju medycyny tybetańskiej, która jest jedną z najistotniejszych najbardziej wpływowych gałęzi medycyny tradycyjnej w Chinach.

Zespoły pomocy medycznej od ośmiu lat podnoszą poziom usług medycznych i opieki zdrowotnej w Tybecie i w Sinciangu.

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęstszych problemów ginekologicznych – każdego roku w Chinach odnotowuje się ponad 90 000 nowych potwierdzonych przypadków raka szyjki macicy. Co roku z powodu tej choroby umiera ponad 30 000 pacjentek.

Badania laboratoryjne ujawniły mechanizm genetyczny odpowiedzialny za płodność Tybetańczyków na dużych wysokościach.

Do czasu ukończenia college’u Zhang nigdy nie opuściła Guizhou. Kiedy dotarła do Ngari, miała wiele szczęścia, ponieważ doświadczyła jedynie łagodnych objawów choroby wysokościowej.

Eksperci z 10 szpitalnych oddziałów Szkoły Medycznej Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju, w tym pediatrii, ortopedii, hematologii i stomatologii pomagają budować wysokiej jakości opiekę medyczną w Tybecie.

Wizyty domowe lekarzy - wolontariuszy pochodzących z dalekich części Chin ułatwiają mieszkańcom Tybetu dostęp do usług medycznych.

Kompilowane pomiędzy VIII a XII wiekiem "Cztery Traktaty" są najbardziej fundamentalnym klasycznymi traktatami na temat tradycyjnej medycyny tybetańskiej.

Tiencin (Tianjin) to jedno z wielkich miast chińskich leży na wschodzie Chin. Przy pomocy organizacji charytatywnych kardiolodzy z Tiencin będą leczyć się z chorób serca.

3000 kilometrów od domu chore na serce dzieci przechodzą operacje, których koszty pokrywane są y z ubezpieczenia medycznego i funduszy charytatywnych.

List z Lhasy: Liczące 1300 lat tybetańskie lecznicze zabiegi wodne, oficjalnie nazywane kąpielą leczniczą Lum Sowa Rigpa. Termin „Sowa Rigpa” w języku tybetańskim dosłownie oznacza „wiedzę o rekonwalescencji”, podczas gdy „Lum” odnosi się do tradycyjnej wiedzy i praktyk kąpieli w naturalnych gorących źródłach, wodzie ziołowej lub w parze wodnej

W Tybecie powstaną światowej klasy  instytucje medycyny tybetańskiej: platforma badawcza, uniwersytet medycyny tybetańskiej,  firma produkująca leki medycyny tybetańskiej oraz centrum opieki zdrowotnej medycyny tybetańskiej.