Nowy zestaw urządzeń do pobierania płytek krwi - nowe rozwiązania technologiczne.

Zespół neurologów przybył do Ludowego Szpitala nr 2 w Tybecie, w celu przeprowadzenia bezpłatnych badań.


W medycynie europejskiej istnieje dział, który się nazywa Balneologia. W medycynie tybetańskiej kąpiele lecznicze wzmacniane są ziołami.

Czterdzieści troje tybetańskich dzieci z chorobami serca będzie bezpłatnie leczonych w chińskich klinikach.

Przedstawiciele czynników oficjalnych w Lhasie poinformowali, że podjęto duże wysiłki w celu poprawy funkcjonowania służb ratownictwa lotniczego w Tybetańskim regionie Autonomicznym.

HIV / AIDS. stanowi olbrzymie zagrożenie pod każdą szerokością geograficzną.

Kąpiel lecznicza Lum, w tradycyjnym tybetańskim systemie medycznym znana jako „sowa rigpa”, została w listopadzie dodana do listy dziedzictwa UNESCO

Lekarze rodzinni w Lhasie opiekują się bezpłatnie ponad 400 000  mieszkańcami stolicy Tybetu.

W tradycyjnej medycynie tybetańskiej do produkcji lekarstw wykorzystuje się wiele minerałów, w tym kamienie szlachetne i cenne kruszce.

Tybetańskie lokalne warunki środowiskowe, biologiczne i te związane z zasobami populacyjnymi są wielką szansą dla innowacji w dziedzinie medycyny.

Rolnicy w regionie Nyingchi od setek lat zbierają zioła lecznicze. Teraz wykorzystują je, by wyleczyć się z biedy.

Zespół ekspertów medycznych z Szanghaju realizuje jako wolontariusze  bezpłatne usługi stomatologiczne dla ponad 80 uczniów z tybetańskich wsi w dystrykcie Dulong Dechen.

Na potrzeby konkursu eksperci medycyny tybetańskiej ze Szpitala Medycyny Tybetańskiej zebrali ponad 400 rodzajów świeżych ziół leczniczych.

Lingzhi tłumaczy się jako "moc duchową", a grzyb uważany jest w Chinach za "lekarstwo królów".

Tradycyjne tybetańskie recepty na lekarstwa pochodzą sprzed 2500 lat. W dawnych czasach lekarze tybetańscy do ich wyrobu gromadzili części zwierząt, rośliny i minerały.

W ostatnich latach Wyższą Szkołę Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej co roku ukończyło około 350 osób.

Cordyceps (po polsku maczużnik) to grzyb o właściwościach terapeutycznych. Badania wykazują, że dodaje energii, regeneruje organizm, wspiera wątrobę, podnosi odporność i spowalnia proces starzenia się

Wyższa Szkoła Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej (TTMC) - założona w 1989 roku - jest jedyną chińską instytucją szkolnictwa wyższego kształcącą w zakresie tradycyjnej medycyny mniejszości etnicznej.