We współczesnej medycynie chińskiej (Ganoderma Lucidum) lakownicy używa się jako środka wzmacniającego siły organizmu (adaptogen), pomagającego także w przypadkach chorób nowotworowych.

Szpital Ludowy Gminy Jiangda w prefekturze Nagqu działał według specjalnych procedur ratujących życie aby ratować bliźnięta wcześniaki

Mobilny - zamontowany na podwoziu ciężarówki tomograf komputerowy - CT oferuje bardziej zaawansowane technologie skanowania CT i umożliwia zdalne konsultacje z ekspertami z wiodących szpitali w bardziej rozwiniętych regionach Chin.

Podczas niedawnej fali COVID-19 i późniejszej blokady rząd zapewnił lokalnej społeczności tsambę i cukier jako dotację.

W ciągu ostatniej dekady TRA konsekwentnie podnosił standard swoich usług medycznych i zdrowotnych, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwu.

Zapobieganie i kontrola epidemii w Tybecie: pomiędzy 0:00 do 14:00 4 października zarejestrowano 0+18 nowych przypadków COVID-19

W oparciu o specyficzne dla Regionu, oparte na ryzyku środki zapobiegania i kontroli epidemii, w TRA przywracany jest normalny porządek produkcji i życia.

W powiecie Dulan, w Mongolskiej i Tybetańskiej Autonomicznej Prefekturze Haixi w prowincji Qinghai rozpoczęto zapowiadające się jako rekordowe zbiory owoców kolcowoju chińskiego znanego jako jagody Goji.

Tybetańska fundacja pomogła ponad 30 000 osobom odzyskać zdolność widzenia.

Władze Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Gannan w północno-zachodniej chińskiej prowincji Gansu planują budowę prowizorycznego szpitala z 1500 łóżkami, aby zintensyfikować wysiłki w walce z zagrożeniami najnowszej fali COVID-19.

Ekipa medyków Aid-Tibet z Pekinu i miejscowych lekarzy bezpłatnie pomaga w klasztorze Drepung w Lhasie.

Kordyceps to grzyb od wieków stosowany w tradycyjnej medycynie tybetańskiej.

Tybet przekazuje materiały aby pomóc Szanghajowi i prowincji Jilin w walce z COVID-19

Zapewnienie zdrowia ludziom za pomocą medycyny tybetańskiej jest dla mnie sposobem na samorealizację.

Medycyna tybetańska odgrywa bardzo dużą rolę w walce z COVID-19 w Nepalu

Tybetańczycy cierpiący na choroby kości otrzymują bezpłatną pomoc w Pekinie.

Tybetański Region Autonomiczny utworzył 638 specjalnych mobilnych zespołów zajmujących się diagnostyką i leczeniem, osiągając tym samym pełne pokrycie w swoich gminach i podokręgach.

Trwa przygotowanie do publikacji zbioru książek i dokumentów medycyny tybetańskiej.