Zapobieganie i kontrola epidemii w Tybecie: pomiędzy 0:00 do 14:00 4 października zarejestrowano 0+18 nowych przypadków COVID-19

W oparciu o specyficzne dla Regionu, oparte na ryzyku środki zapobiegania i kontroli epidemii, w TRA przywracany jest normalny porządek produkcji i życia.

W powiecie Dulan, w Mongolskiej i Tybetańskiej Autonomicznej Prefekturze Haixi w prowincji Qinghai rozpoczęto zapowiadające się jako rekordowe zbiory owoców kolcowoju chińskiego znanego jako jagody Goji.

Tybetańska fundacja pomogła ponad 30 000 osobom odzyskać zdolność widzenia.

Władze Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Gannan w północno-zachodniej chińskiej prowincji Gansu planują budowę prowizorycznego szpitala z 1500 łóżkami, aby zintensyfikować wysiłki w walce z zagrożeniami najnowszej fali COVID-19.

Ekipa medyków Aid-Tibet z Pekinu i miejscowych lekarzy bezpłatnie pomaga w klasztorze Drepung w Lhasie.

Kordyceps to grzyb od wieków stosowany w tradycyjnej medycynie tybetańskiej.

Tybet przekazuje materiały aby pomóc Szanghajowi i prowincji Jilin w walce z COVID-19

Zapewnienie zdrowia ludziom za pomocą medycyny tybetańskiej jest dla mnie sposobem na samorealizację.

Medycyna tybetańska odgrywa bardzo dużą rolę w walce z COVID-19 w Nepalu

Tybetańczycy cierpiący na choroby kości otrzymują bezpłatną pomoc w Pekinie.

Tybetański Region Autonomiczny utworzył 638 specjalnych mobilnych zespołów zajmujących się diagnostyką i leczeniem, osiągając tym samym pełne pokrycie w swoich gminach i podokręgach.

Trwa przygotowanie do publikacji zbioru książek i dokumentów medycyny tybetańskiej.


ybet kontynuuje i poszerza zakres szczepień przeciwko COVID-19, od 21 miesięcy nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania.

W Chamdo powstał ośrodek rehabilitacji ruchowej przeznaczony dla dzieci z porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością fizyczną, autyzmem i upośledzeniem słuchu.

Zachodniochiński Szpital Uniwersytetu Syczuańskiego uruchamia drugi szpital położniczo-ginekologiczny i dziecięcy w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Ze względu na klimat, położenie geograficzne, niski poziom tlenu i inne czynniki, Tybet ma jeden z najwyższych wskaźników wrodzonych chorób serca w Chinach.

Czy ludzie mieszkający i pracujący w Tybecie potrzebują w codziennym życiu dostępu do dodatkowych porcji  tlenu?