Żródło: China Tibet News 15 kwietnia 2020 r
Jak informuje Miejskie Biuro Ochrony Wody w Qamdo pełną parą idzie budowa czterech elektrowni wodnych (Su Walong, Ye Batan, Batang i Lawa) realizowanych projektu hydroenergetycznego >Qamdo „Trzy Rzeki"<. Trzy inne elektrownie wodne - Gudo, Jueba i Watuo - już zostały uruchomione. Prefektura Qamdo w Tybetańskim Regionie Autonomicznym , przez którą płyną rzeki Jinsha, Lancang i Nu, ma bogate zasoby hydroelektryczne. Do tej pory na inwestycje w ramach projektu energetyki wodnej >Qamdo „Trzy Rzeki”< wydano 22,14 miliarda juanów. Do 24 marca elektrownie wodne Gudo, Jueba i Watuo wygenerowały odpowiednio 2,19 mld KW, 324 mln KW i 119 mln KW energii elektrycznej.
Aby zapewnić funkcjonowanie budowy ponad 2400 pracowników, którzy nie wrócili do domu podczas świąt wiosennych, było w ciągu ostatnich miesięcy zaangażowanych przy realizacji jej kluczowych ogniw. Jednocześnie zastosowano surowe środki zapobiegawcze, takie jak izolacja i regularna sterylizacja w miejscach publicznych. Połączenia online i telekonferencje zapewniły komunikację między pracownikami pracującymi w domu umożliwiając wystarczające zaopatrzenie w niezbędne materiały.
Obiekty elektrowni wodnej Su Walong, która ma zostać ukończona w 2021 r., położone są w powiecie Markam w prefekturze Qamdo oraz w powiecie Batang w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Garze w prowincji Syczuan.

Prefektura Qamdo przyspieszy budowę, aby osiągnąć postawione cele, to znaczy wykorzystać w 2020 roku ponad trzy miliardy juanów przeznaczone na inwestycje związane z rozwojem hydroenergetyki i zainstalowaną w elektrowniach nową  moc ponad milion KW.