20 kwietnia 2020 r. Źródło: chinadaily.com.cn via tibetol.cn

Widok na elektrownię wodną Zam, największą instalację hydroenergetyczną wodnych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym. Elektrownia została oficjalnie oddana do użytku 23 czerwca 2015 r. [Zdjęcie dostarczone do chinadaily.com.cn]

Jak poinformowali przedstawiciele firmy China Huaneng Group elektrownia wodna Zam, największa instalacja hydroenergetyczna w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, we wtorek wyprodukowała 10 miliardowy kilowat energii.
We wtorek także elektrownia odnotowała 1976 dzień pracy od chwili kiedy pierwszy z sześciu bloków energetycznych wszedł do eksploatacji w listopadzie 2014 roku. Przez lata pomagał regionowi w zmniejszeniu niedoboru energii elektrycznej.
Zlokalizowana w powiecie Gyatsa w tybetańskiej prefekturze Lhokha stacja Zam jest głównym źródłem energii w regionie. Obecnie wytwarza się w niej 14,9 procent energii produkowanej w Regionie.
Realizacja inwestycji o wartości 9,6 miliarda juanów (1,3 miliarda dolarów) zajęła firmie China Huaneng Group osiem lat . Sześć bloków energetycznych elektrowni może wygenerować łącznie 510 000 kilowatów.
Elektrownia powiększyła moc elektroenergetyczną w Regionu z 100 000 kilowatów do obecnych 500 000 kilowatów i znacznie zmniejszyła zimowe niedobory energii  na niektórych obszarach wiejskich regionu.

Wolontariusze oprowadzają po obiektach elektrowni uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej z pobliskiej miejscowości,16 kwietnia 2016 r. [Zdjęcie dostarczone do chinadaily.com.cn]