2020-06-03 Autor: Od: Xinhua


Turyści w strojach tybetańskich pozują do zdjęć na placu Pałacu Potala w Lhasie - 1 stycznia 2019 r. (Xinhua / Purbu Zhaxi)

Jak poinformowali we wtorek przedstawiciele rządu Regionu w celu stymulacji konsumpcji władze w  Lhasie wyemitują kupony o wartości ponad 30 milionów juanów (około 4,23 miliona dolarów amerykańskich).
Kupony, które mają być wydawane i ważne od 6 czerwca do 20 lipca, obejmują kupony konsumpcyjne ogólne, kupony supermarketowe i tzw. kupony szczęścia, z których każdy pozwoli zaoszczędzić  konsumentom od  25 do 80 juanów.
Według przekazanych informacji konsumenci będą  mogli korzystać z kuponów w wyznaczonych miejscach, a po  zakupie odpowiednia kwota zostanie automatycznie odjęta od rachunku.
Wiele chińskich miast, w tym Nanjing w prowincji Jiangsu i Ningbo w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, uruchomiło system kuponowy zachęcając tym samym mieszkańców do jedzenia w restauracjach i barach oraz robienia zakupów w miejscowych sklepach co ma zwiększyć konsumpcję, która drastycznie spadła w wyniku restrykcji sanitarnych związanych z epidemią COVID-19.