12.05.2021 Źródło: Ecns.cnSamolot podjeżdża na stanowisko w terminalu 3 lotniska Gonggar w Lhasie, , 9 maja 2021 r. (Zdjęcie / China News Service)

Wraz ze startem w niedzielę ze stanowiska nr 16 lotu 3U8817 Sichuan Airlines, oficjalnie oddano do użytku 10 nowo wybudowanych stanowisk na terminalu 3 lotniska Gonggar w Lhasie w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

10 stanowisk klasy C jest dostępnych dla samolotów typu Airbus A319 i Boeing 737, w sumie po zachodniej stronie lotniska funkcjonuje 13 stanowisk opraw.

Jak przekazała Administracji Lotnictwa Cywilnego TRA (CAAC) nowe stanowiska poprawią w godzinach szczytu przepustowość i wydajność operacyjną  lotniska Gonggar , kładąc solidne fundamenty pod kolejny etap operacji w Terminalu T3.

Administracja przekazała takż, że ​​w poniedziałek zostanie otwarta nowa stacja przeładunkowa.

Stacja przeładunkowa o powierzchni ponad 30 000 metrów kwadratowych jest projektem pomocniczym zrekonstruowanego terminalu lotniska Lhasa Gonggar.

W porównaniu z istniejącymi stacjami przeładunkowymi, nowa obejmuje zwiększoną liczbę kanałów towarowych do czterech i kanał dla ładunków masowych.

Nowa stacja, zaprojektowana jest tak, aby do 2025 roku przewozić ładunki i pocztę na poziomie 80 000 ton. Skutecznie poprawi to zarówno zdolności przewozowe, jak i jakość usług, wspierając jednocześnie rozwój rynku przewozów lotniczych w Tybecie - podsumowała administracja.


Nowy terminal towarowy lotniska Gonggar w Lhasie. (Zdjęcie / China News Service)