https://www.shine.cn/news/metro/2305183903/

Zhu Yuting Hu min
18.05.2023| Źródło: www.shine.cn|Autor: Zhu Yuting Hu Min


Z radością i podekscytowaniem 100 turystów wzięło udział w pierwszym czarterowym locie do Shigatse w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, który w czwartkowe popołudnie wystartował z międzynarodowego lotniska Szanghaj-Pudong.

Aby pomóc w rozwoju kulturalnym i turystycznym odległych obszarów sto czarterowych lotów zabierze turystów z Szanghaju do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego w południowo-zachodnich Chinach i północno-zachodniego Regionu Autonomicznego Sinciang Ujgur i prowincji Qinghai.

Spośród tych lotów 15 wystartuje do Shigatse w Tybecie, a celem kolejnych 55 jest Kaszgar w Sinciangu. Kolejnych samolotów 15 poleci do Karamay, również w Xinjiangu, a reszta do Golog w prowincji Qinghai.

Władze czterech wyżej wymienionych miejscowości podpisały w czwartek strategiczne porozumienie z Shanghai Spring International Travel Service (Group) Company w sprawie czarterowych lotów turystycznych.

Szanghaj połączył się z trzema regionami w ramach krajowego programu, aby pomóc w ich rozwoju.

Loty te, służąc jako most lotniczy, zwiększą wymianę kulturalną i gospodarczą oraz komunikację między mieszkańcami Szanghaju a mieszkańcami Shigatse, Kaszgaru, Karamay i Golog, i mają napędzać ich rozwój kultury i branży turystycznej, a także zwiększyć zatrudnienie, poinformowali urzędnicy odpowiednich wydziałów reprezentujących władze zainteresowanych miast i regionów.


Urzędnicy z Szanghaju i Shigatse machają do turystów pierwszego czarterowego lotu do tybetańskiego miasta, życząc im bezpiecznej podróży.

Z radością i podekscytowaniem 100 turystów weszło na pokład pierwszego czarterowego samolotu do Shigatse, który wystartował z międzynarodowego lotniska Szanghaj Pudong o 16:30 w czwartek, przed piątkowym Dniem Turystyki w Chinach.

Shigatse po raz pierwszy w historii przwitało grupę wycieczkową przybyłą z Szanghaju lotem czarterowym. Jest to również pierwszy wyczarterowany samolot, który przyleciał na lotnisko Dingri w Shigatse od czasu jego uruchomienia w grudniu ubiegłego roku.

Położone w pobliżu północno-zachodniej granicy Chin, w dorzeczu rzeki Yarlung Zangbo, Shigatse jest drugim co do wielkości miastem Tybetu. Prefektura Shigatse posiada 18 powiatów i dystryktów oraz 9 miast granicznych. Graniczy z takimi krajami, jak Nepal, Bhutan i Indie, i jest kluczowym obszarem oraz ważnym kanałem rozwoju i otwarcia obszarów przygranicznych Chin.


Cudowny widok w Shigatse, Tybetański Region Autonomiczny
.

Dziewięciodniowa i ośmiodniowa wycieczka obejmie głównie malownicze atrakcje w Shigatse, turyści odwiedzą także Lhasę, stolicę Tybetu; Shannan, inne miasto w Tybecie; a także Chengdu, stolicę prowincji Syczuan.

Trasa obejmuje wiele znanych malowniczych miejsc i miejsc historycznych, takich jak Park Narodowy Czomolungma (Mt Everest) i pałac Potala w Lhasie.

„Wiele szlaków turystycznych w Tybecie zaczyna się zwykle w Lhasie, która jest daleko od góry Qomolangma. Goście muszą podróżować dziesiątkami godzin, aby dostać się tam autobusem wahadłowym” — powiedział Wang Wei, prezes Shanghai Spring International Travel Service (Group) Company.

„A ta trasa rozpocznie się w Shigatse, która jest tylko 20 minut jazdy od Czomolungmy”.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia turystów podróżujących po Wyżynie lot jest obsługiwany przez China International Airlines przy użyciu modeli samolotów o odpowiednich osiągach. Wystarczająca liczba samolotów, pojazdów i przewodników zapewni pełną i sprawną obsługę turystów.

Podczas całej podróży dla uczestników wycieczek dostępne będą przenośne butle z tlenem, a profesjonalny personel medyczny będzie towarzyszył turystom podczas całej podróży.

Według firmy świadczącej usługi turystyczne, trasa ta jest jedną z tras tras turystycznych o najwyższej w jej ofercie jakości usług, sprzedawaną po 9850 juanów (1402 USD) za osobę, w porównaniu z ceną rynkową wynoszącą 15 000 juanów.


Czomolungma.

„Jestem teraz bardzo podekscytowany” – powiedział jeden w rozmowie z Shanghai Daily jeden z turystów uczestniczących wycieczce grupowej, o pseudonimie Shao.

„To moja pierwsza podróż do Tybetu, mojego wymarzonego miejsca i mam nadzieję, że pewnego dnia będę mógł podróżować po całym Tybecie”.

Od dawna emerytowany 68-latek jest entuzjastą podróży. Tylko w tym roku odwiedził wiele miejsc, w tym prowincje Yunnan i Jiangxi.

„Podczas podróży mogę zapomnieć o swoim wieku” - zauważył.

Inny turysta, nazywany Li, również nie mógł się doczekać tej wycieczki.

„To także moja pierwsza podróż do Tybetu” – powiedziała. – Planowałem tam pojechać, zanim przejdę na emeryturę.

Li przeszedł na emeryturę w 2020 roku, kiedy szalała pandemia COVID-19.

„Nie miałem innego wyboru, jak odłożyć mój plan na ten rok”