2017.07.26. Żródło:Xinhua
Prace budowlane w inkubatorze rozwoju technologii informatycznych w języku tybetańskim w prowincji Qinghai rozpoczęły się w poniedziałek, jest to przedsięwzięcie realizowanego w ramach szerszego projektu mającego na celu zwiększenie lokalnego postępu gospodarczego i społecznego.

Ze wsparciem finansowym 77,8 miliona juanów (11,5 miliona dolarów amerykańskich) ośrodek informatyczny "Yongzin", który znajduje się w powiecie Gonghe w tybetańskiej autonomicznej prowincji Hainan stanie się wkrótce wielkim centrum obróbki danych, danych o produktach i szkoleń.

"Yongzin" to także pierwsza wyszukiwarka internetowa w języku tybetańskim. Uruchomiono ją w sierpniu ubiegłego roku.

Inkubator ma na celu przyciągnięcie małych i średnich przedsiębiorstw internetowych w celu usprawnienia zarządzania gospodarką, kulturą i edukacją na obszarach zamieszkałych przez Tybetańczyków.

"Obecnie na obszarach zamieszkałych przez Tybetańczyków odczuwamy znaczący brak firm internetowych, a to oznacza, że ​​brakuje też wartościowych, unikalnych marek tybetańskich", powiedział p.Tselo, dyrektor Tybetańskiego Komitetu Wykonawczego Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej w Hainan.

Inkubator, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku, zapewni przyszłym użytkownikom bardzo preferencyjne warunki finansowe.