09.10.2019 Źródło: chinadaily.com.cn Autor: Palden Nyima & Daqiong


W sobotę w Lhasie zainaugurowano relizację programu bezpłatnego udostępniania  smartfonów rodzinom żyjącym w ubóstwie. [Zdjęcie Zhang Zhenqiang / dla chinadaily.com.cn]

 Jak donosi Tibet Daily, Chińska Fundacja Internetu   przekazała w sobotę 7500  smartfonów 7500 rodzinom dotkniętym ubóstwem - mieszkańcom Tybetańskiego Regionu  Autonomicznego.
Ten program pomocy jest wspierany przez centralne i regionalne Biuro Komisji ds. Cyberprzestrzeni.
Fundacja drugi rok z rzędu współpracuje z chińskimi firmami internetowymi przekazując regionom telefony komórkowe w celu wsparcia kampanii na rzecz walki z ubóstwem.
W ramach programu częściowo opłacane są również rachunki  za korzystanie z telefonu przez beneficjentów , przy czym każda osoba otrzymuje roczną dotację w wysokości 280 juanów (39 USD).
 
Tenzin Samdrub, mieszkaniec jednej z tybetańskich wsi i beneficjent programu w 2018 roku, powiedział, że był wdzięczny zwłaszcza za dwujęzyczną funkcję telefonu.
„W przeszłości musiałem spisywać wszystkie nazwiska i numery telefonów moich przyjaciół, teraz mogę zapisać je w książce adresowej telefonu, używając języka tybetańskiego” - powiedział Tenzin.
 „Jest to duża wygoda dla ludzi takich jak ja, którzy znają tylko jeden język”, dodał.