20 lutego 2020 Źródło: Xinhua

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym kontynuowane są szeroko zakrojone  prace nad projektami infrastrukturalnymi

W powiecie Sa'gya realizowany jest projekt wielki projekt hydroinżynieryjny. Dzięki największej w historii Tybetu inwestycji hydrotechnicznej, po pełnej realizacji projektu, można będzie nawadniać pola, dostarczać wodę pitną, produkować energię elektryczną i zapobiegać powodziom.
 
Tymczasem 1 881 robotników z wielkim wysiłkiem stara się zbudować linię kolejową Lhasa-Nyingchi. Będzie to pierwsza zelektryfikowana linia kolejowa w Tybecie po której pociągi będą jeździły z prędkością 160 kilometrów na godzinę .
 
Do połowy lutego na realizację projektu kolejowego wykorzystano 27,2 miliarda juanów (3,9 miliarda dolarów amerykańskich), eksploatacja linii  rozpocznie się w 2021 roku. Robotnicy wybudowali już wzdłuż trasy 44 z 47 planowanych tuneli z i 119 ze 120 planowanych mostów.
 
Na ten rok Tybetański Region Autonomiczny przygotował 179 projektów, w które, jak się przewiduje, zostanie zainwestowane 187,2 miliarda juanów, oznacza to wzrost o 18 procent w stosunku rok do roku. Prace nad niektórymi z tych projektów zostały podjęte na nowo.