11 marca 2020, Źródło Xinhua via tibetol.cn
Do słownika tybetańskiego wprowadzono ponad 200 słów i terminów związanych z wirusem Covid-19 i w ramach działań  w ramach poszerzania wiedzy na temat epidemii, za pośrednictwem radia, telewizji, wideo, plakatów i programów kulturalnych rozpowszechniono je w tysiącach gospodarstw domowych w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.
„Nowo dodane słowa i terminy obejmujące takie obszary, jak zapobieganie epidemii i środki kontroli, polityka i objawy patologiczne, stanowią standard dla upowszechniania wiedzy o epidemii w Tybecie”, powiedział Yeshe Sangpo, urzędnik z Komitetu Roboczego ds. Języka tybetańskiego Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

Po wykryciu przypadku zakażenia się  wirusem, w Tybecie wprowadzono wiele środków w celu zapewnienia skutecznej wiedzy na temat wirusów i jej aktualizacji.
 
Władze TRA poprosiły ekspertów ze szpitali i ośrodków kontroli chorób by przeprowadzili na temat wirusa wykłady w Putonghua (standardowy język chiński) jak i języku tybetańskim.
 
Trupa tradycyjnej  opery tybetańskiej , uwzględniając uwarunkowania etniczne dała 12 przedstawień na temat epidemii, transmitując je (po tybetańsku i chińsku) na WeChat i innych platformach.
 
Działania podejmują także artyści folklorystyczni włączając wiedzę antywirusową do swoich popularnych podcastów audio zwykle poświęconych historii króla Gezara, legendarnego bohatera z XI wieku, który walczył ze złem i pomagał słabym.
 
Ponieważ słuchanie i intonowanie eposu o królu Gesar jest istotną częścią codziennego życia Tybetańczyków, połączenie wiedzy o epidemii z opowieściami o królu czyni ją bardziej dostępną dla zwykłych Tybetańczyków.
 
„Takie programy skutecznie rozpowszechniają wiedzę na temat zapobiegania epidemiom. Nauczyłem się dzięki nim pewnych środków ostrożności”, powiedział Nyima, 59-letni mieszkaniec wsi w powiecie Dangxiong.
 
Władze TRA obniżyły stopień reagowania kryzysowego z najwyższego poziomu na poziom drugi, który wejdzie w życie w sobotę. Niektóre obszary będą zarządzane zgodnie z wymogami trzeciego  poziomu.
 
Według stanu na czwartek w TRA od 36 dni nie odnotowano żadnych podejrzewanych lub potwierdzonych przypadków wirusa Covid-19.