2020-03-26 Autorzy: Palden Nyima and Daqiong Źródło: chinadaily.com.cn
Tybetański Region Autonomiczny uczynił wielkie postępy w wojnie przeciwko epidemii COVID-19, poinformowali w środę przedstawiciele Komisji Zdrowia TRA.
Tybet był pierwszym regionem kraju uznanym za wolny od infekcji. Jedyny pacjent z pozytywnym testem koronawirusa  po leczeniu przez 18 dni wyzdrowiał i został wypisany ze szpitala 12 lutego.

W Regionie nie odnotowano infekcji wśród personelu medycznego. Według danych z wtorku w TRA nie zgłaszano  nowych infekcji przez 56 kolejnych dni.
Zhang Gengyun, zastępca dyrektora komisji, powiedział, że specjaliści medyczni,aby zmniejszyć ryzyko przypadkowego importu nowego przypadku koronawirusa i wywołania nawrotu epidemii, nadal będą  prowadzili kontrole stanu zdrowia na lotniskach,  na dworcach kolejowych oraz w punktach kontrolnych na autostradach.
„Lekarze sprawdzają temperaturę ciała odwiedzających przybywających do regionu osób, pytają o cel podróży i rejestrują ich” - powiedział Zhang.
„Region obsłużył 470 000 nowych gości, ponad 1,3 miliona osób przeszło badania medyczne, a 16 735 osób wymagało badań epidemiologicznych”.