2020-06-15 Źródło: Globaltimes.cn

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym  uruchomiono pierwsze „inteligentne” laboratorium, które będzie wykorzystywać technologię 5G w gabinetach medycznych.

Jak poinformowała w niedzielę gazeta Tibet Daily laboratorium to wspólny projekt Szpitala Ludowego w Lhasie i Tybetańskiego Oddziału firmy China Unicom, którego celem jest zbudowanie inteligentnej platformy medycznej z jądrem w technologii transmisji danych 5G.

Platforma jest pierwszym programem pilotażowym w Regionie, który integruje technologię sieci 5G z nowoczesnymi praktykami medycznymi, w tym zdalną chirurgią, zdalną diagnozą, zdalną intensywną opieką, zdalnymi wizytami, zdalną pierwszą pomocą, pokryciem pełnym zasięgiem sieci bezprzewodowej i innymi usługami w celu zapewnienia wysokiej jakości usług medycznych - donosi raport TD -, w tym korzystania z zasobów medycznych Szpitala Ludowego w Lhasie i innych renomowanych szpitali w Chinach kontynentalnych w czasie rzeczywistym.

Szpital i China Unicom zapowiedziały, że będą nadal dyskutować o dalszym wykorzystaniu zasobów laboratoryjnych i transformacji inteligentnych usług szpitalnych.
Raporty wskazują, że Tybet robi obiecujące postępy w budowie 5G.

Jak podało Biuro Tybetańskiej Komisji d.s Spraw Cyberprzestrzeni w maju Tybetański Oddział firmy China Unicom ogłosił plany budowy w tym roku ponad 1400 stacji bazowych 5G w Tybecie. Jako pierwsze zostaną uwzględnione w zasięgu sieci instytucje medyczne, uniwersytety, kluczowe węzły komunikacyjne i ważne obszary biznesowe.