2020-07-27 Cai Wenjun www.shine.cn via CGTN

Niespełna 18-letniemu Tybetańczykowi z wrodzonymi wadami serca i bedącemu „człowiekiem z lustra”- co oznacza, że ​​jego organy znajdują się po przeciwnej stronie ciała niż powinny - w poniedziałek z powodzeniem usunięto woreczek żółciowy w szpitalu w Szanghaju.

Choroba serca tego młodego mężczyzny była tak poważna, że ​​został przykuty do łóżka, a lekarze stwierdzili, że to cud, że w ogóle wciąż żyje.

Z pomocą organizacji charytatywnej chory przyjechał do Szanghaju w celu leczenia choroby serca. Jednak operację uznano za zbyt skomplikowaną i ryzykowną.


Shanghai Jiao Tong University School of Medicine w Szanghaju [Foto:domena otwarta]

Mężczyzna wrócił do Tybetu. Ale po powrocie zaczął cierpieć na kamienie żółciowe i zapalenie pęcherzyka żółciowego. Ból był tak ostry, że konieczna była operacja.

Organizacja charytatywna skontaktowała się z kilkoma wiodącymi szpitalami w kraju, ale nie była w stanie zorganizować operacji, ponieważ jego choroba serca stanowiła zbyt wielkie ryzyko.

Na początku tego miesiąca chory został przewieziony do szpitala Renji stowarzyszonego z Shanghai Jiao Tong University School of Medicine w celu uzyskania pomocy, a dr Liu Yingbin aby zapewnić mu bezpieczeństwo opracował szczegółowy plan operacji.

„Operacja przebiegła gładko. Sukces jest wynikiem współpracy multidyscyplinarnej oraz odwagi lekarzy i troski o pacjenta ”- powiedział Liu.