02.10.2020 Źródło: Xinhua
Pierwszy w TRA, mieszczący się w Lhasie szpital dedykowany tylko kobietom i dzieciom rozpoczął fazę próbnej eksploatacji.
Jak poinformował Weng Changjing, wiceprezes zarządu szpitala, na etapie rozruchu w szpitalu funkcjonować będzie kilka oddziałów ambulatoryjnych i pomocniczych obejmujących położnictwo i ginekologię, opiekę zdrowotną kobiet, pediatrię i opiekę zdrowotną dzieci, badania i aptekę.Makieta szpitala udostępniona w Internecie 2 lata temu

„Szpital oferuje społeczeństwu zupełnie nową platformę usług medycznych” - powiedział Weng. „Pomoże to w realizacji celu polegającego na zmniejszeniu wskaźnika śmiertelności wśród matek i niemowląt oraz zwiększeniu ilości porodów szpitalnych”.

Szpital zatrudnia 249 pracowników i jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i leczniczy, taki jak cyfrowy aparat do badań żołądkowo-jelitowych czy automatyczny analizator biochemiczny.

Projekt budynku szpitala to połączenie tradycyjnej tybetańskiej i nowoczesnej architektury. Z wyglądu przypomina tańczącą hadę, ceremonialną jedwabną chustę uważaną w kulturze tybetańskiej za wyraz szacunku.

Zobacz także