2021-01-25 Źródło:China Tibet Online zoom + [wyd. franc]

 „W związku z obecną sytuacją w Chinach i na świecie, zaproponowałem włączenie do planowanego projektu Departamentu Nauki i Technologii Tybetańskiego Regionu Autonomicznego testowania działania kadzidła tybetańskiego” - powiedział Lungrig Gyatso, członek Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin w Tybetańskim Regionie Autonomicznym i prezes firmy Youge Tsang Industry and Trade Co., Ltd.

Lungrig Gyatso powiedział: „Kadzidło tybetańskie jest wytwarzane z ponad 30 cennych naturalnych składników leczniczych, takich jak drzewo sandałowe, agar, szafran i piżmo. Ma przyjemny zapach, oczyszcza powietrze, odstrasza złe duchy, zapobiega chorobom, odświeża mózg i poprawia odporność. Działa wspomagająco na nadciśnienie, epilepsję i inne choroby. Jednak Departament Nauki i Technologii Regionu Autonomicznego nie ma obecnie sprzętu do skutecznego testowania działania kadzidła tybetańskiego. Dlatego na tym spotkaniu zaproponowałem włączenie testów funkcjonalnych kadzideł tybetańskich do planowania projektu Departamentu Nauki i Technologii. "

„Efekty lecznicze kadzidła tybetańskiego w zapobieganiu chorobom wymagają wsparcia eksperymentów i dowodów naukowych tak, aby mogło przyczynić się do zapobiegania i kontroli epidemii” - powiedział Lungrig Gyatso.

http://m.tibet.cn/fr/current/202101/t20210125_6943431.html