2016-09-29 China Tibet Online

24 września o godzinie 15.00 Szpital Matki i Dziecka w Fukang w Tybetańskim Regionie Autonomicznym umożliwił narodziny pierwszemu w Tybecie dziecku z probówki. 

Jest To wielki przełom w dziedzinie technik wspomaganego rozrodu człowieka na terenach położonych na dużych wysokościach i wypełnił lukę w dziedzinie w tym zakresie medycyny w Tybetańskim Regionie Autonomicznym.

Pierwsze na świecie dziecko z probówki urodziło się  25 lipca 1978 roku w Anglii w Szpitalu Oldham General; pierwsze w Chinach dziecko z probówki urodziło się w Trzecim Szpitalu Uniwersyteckim w Pekinie 10 marca 1988 roku.

Dziecko, które urodziło się w Fukang to chłopiec, Han o wadze 2,69 kg. Jak poinformował Szpital Matki i Dziecka w Fukang zarówno matka jak i jej syn czują się dobrze.

Pod wpływem dużych wysokości, niskiego poziomu tlenu w niskim ciśnieniu powietrza, technologia in vitro na płaskowyżu Qinghai w Tybecie zawsze była dużym wyzwaniem poinformował Wu Dong, ekspert w Szpitalu Matki i Dziecka w Chengdu Jinjiang, Wu Dong zapewnił wsparcie technologiczno-naukowe w wyżej wspomnianym szpitalu.

Bin Wang, założyciel Szpitala Matki i Dziecka w Fukang powiedział, że 3 lata temu Szpital Centralny Szpital  Tybetańskiego Okręgu Wojskowego  przeprowadził badania związane ze wspomaganym rozrodem człowieka. "Przeprowadzona adaptacja sprzętu medycznego do warunków panujących na dużych wysokościach, końcowe inspekcje stanu zaawansowania z góry ustalonych warunków dały teoretyczne i praktyczne podstawy dzisiejszego sukcesu".

Szpitalne Centrum Medycyny Rozrodczej Szpitala Matki i Dziecka w Fukang powstało w grudniu 2011. Jest to pierwsze wspierane Centrum Medycyny Rozrodczej Człowieka w Tybecie. W 2015 roku szpital przeszedł kontrolę przeprowadzoną pod nadzorem grupy ekspertów państwowych, w tym samym czasie opanował cztery rodzaje technik wspomagania zapłodnienia i rozrodu, a juz cztery miesiące później udało się dokonać pierwszej ciąży. 24 września 2016 roku,doszło do pierwszych "narodzin z próbówki".

"Wiele przyszłych tybetańskich matek chciałaby rodzić dzieci za pomoca metody in vitro ale są skrępowane warunkami ekonomicznymi i różnicami językowymi oraz stresem psychicznym spowodowany innymi problemami." Wang Bin powiedział, że po zakończonej sukcesem operacji narodzin pierwszego "dziecka z próbówki" tego typu problemy zostaną zażegnane.