10.07.2024| Źródło: China Tibet Online

Rankiem 5 lipca do Szkoły Podstawowej nr 2 w Chengguan w powiecie Derge w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej Garze w prowincji Syczuan przybył zespół prowadzący pro bono zakrojone na szeroką skalę działania medyczne. Podczas ćwiczeń przygotowujących do przerwy w zajęciach dzieci radośnie tańczyły w kręgu Gorchom.

Liu Huagao, dyrektor szkoły podstawowej nr 2 w Chengguan w powiecie Derge, wyraził wielkie zadowolenie z zakrojonych na szeroką skalę działań w zakresie opieki zdrowotnej w powiecie Derge w zakresie badań przesiewowych pod kątem wrodzonych wad serca. „Powiat Derge położony jest na dużej wysokości. Wrodzone choroby serca są często ukryte. Ich wczesne wykrywanie i wczesne leczenie są ważne w trosce o zdrowie dzieci.”

Szacuje się się, że od rozpoczęcia 16 lat temu zakrojonych na szeroką skalę działań w zakresie medycznej pomocy społecznej prawie 3000 dzieci cierpiących na wrodzone wady serca z ponad 60 okręgów i powiatów 16 miast i prefektur w Xizang, Yunnan, Qinghai, Gansu i Syczuan leczyło się bezpłatnie. Działania te chronią zdrowie ludzi na Wyżynie Tybetańskiej, mając na celu dobro publiczne i skuteczną pomoc w długoterminowym rozwoju lokalnych usług medycznych i zdrowotnych.