Można już, za darmo, pobrać mobilną aplikację (w wersji tybetańskiej) umożliwiającą korzystanie ze Słownika Medycyny Tybetańskiej. Aplikacja zawiera dwie główne części: medycyna tybetańska i tybetańskie leki. Medycyna tybetańska obejmuje leczenie, diagnozowanie i pozostałe metody; część o lekach tybetańskich zawiera tłumaczenia terminów i objaśnienia nt. leków mineralnych, zwierzęcych i innych.

Słownik, wydany na dziewięćdziesiątą rocznicę powstania Szpitala Tybetańskiego w TRA, jest miarodajną księgą referencyjną medycyny tybetańskiej napisaną przez ekspertów w dziedzinie tradycyjnej medycyny tybetańskiej. Obejmuje ona wyjaśnienia i wprowadzenie na warunkach związanych z medycyną tybetańską i innych treści. 

"Mobilna wersja aplikacji ma na celu zapewnienie zainteresowanym możliwość wspólnej nauki,  promocję i pomoc w przekazywaniu osiągnięć medycyny tybetańskiej", powiedział Phurjung Cering, dyrektor Narodowej Bazy Badawczej Medycyny Klinicznej Szpitala Tybetańskiego w TRA. Ponadto zostaną opracowane aplikacje mobilne o najbardziej rozpowszechnionych na wyzynie chorobach. Użytkownicy będą mogli w niej znaleźć  informacje o przyczynach, zapobieganiu i leczeniu klinicznym określonej choroby.