18.05.2017 Źródło: China Tibet Online
Pierwsze tybetańskie centrum szkoleniowe American Heart Association (AHA) otwarto oficjalnie  11 maja po południu wraz z rozpoczęciem siedmiodniowego kursu AHA  w Szpitalu Ludowym w  Nyingchi.
Celem kursu prowadzonego w Tybecie przy pomocy grupy medycznej składającej się z zespołu kierowanego przez Yu Tao, dyrektora regionalnego chińskiego AHA oraz zespołu kierowanego przez Wei Hongyan z Affiliated Hospital First Sun Yat-sen University z południowochińskiej prowincji Guangdong, jest wyszkolenie grupy nauczycieli i uczniów ze szpitala Nyingchi, w celu promowania w najbliższej przyszłości AHA i szkoleń udzielania pierwszej pomocy w szpitalu, mieście, a być może i całym Tybecie.
„Systematyczna nauka zasad pierwszej pomocy uczy nie tylko pracowników służby zdrowia określania prawidłowych metod pierwszej pomocy, ale również uczy ichby zapewnić pacjentowi dobre samopoczucie w sposób profesjonalny,” powiedział lider tybetańskiego zespołu pomocy medycznej w południowochińskiej prowincji Guangdong.
„AHA” American Heart Association oznacza Amerykański Związek Serca. Ośrodek szkoleniowy AHA w Nyingch sięga do doświadczeń Centrum Szkoleniowego American Heart Association w szkoleniach pomocy osobom, które doznały nagłej niedoczynności sercowo-naczyniowej. Kursy AHA prowadzone w szpitalu Nyingchi  obejmować szkolenie w zakresie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS), zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, pierwszej pomocy i zautomatyzowanej defibrylacji zewnętrznej (AED).