2017-06-26, Źródło:Kangba TV
Fundacja Charytatywna "Anielska Mama Śnieżnego Płaskowyżu", która oficjalnie została autoryzowana przez Fundację Charytatywną  "Anielska Mama Pekinu", została założona 23 czerwca i planuje w tym roku zapewnić bezpłatną opiekę szpitalną 2000 dzieciom z zaćmą z Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.
Do tej pory organizacja pomogła przywrócić wzrok 1500 dzieciom z zaćmą.
Według Rinchen Lhamo, szefa Fundacji Charytatywnej "Anielska Mama Śnieżnego Płaskowyżu", fundacja została założona przez grupę matek, które chcą pomóc chorym dzieciom.
"W tym roku zamierzamy leczyć i wyleczyć 2000 dzieci z zaćmą i my wyleczyliśmy  w 1500 osób. Nasz zespół pojedzie do miasta Shannan, aby ponownie zbadać 4000 uczniów"
Rinchen dodał : "Badanie może nie tylko pomóc w leczeniu chorób oczu u dzieci w okolicy ale także pozwoli opracować środki zapobiegające chorobom oczu".
Rinchen Lhamo poinformował także, że: "Dzieci i nastolatki poniżej 18 roku życia są poddawane kontroli, a ci, u których zdiagnozowano chorobę oczu, w oparciu o opinie ekspertów medycznych będą leczeni na miejscu lub w innych ośrodkach".
Rodziny potrzebujące pomocy mogą bezpośrednio kontaktować się z fundacją charytatywną za pośrednictwem  konta na WeChat. Personel fundacji odpowie wtedy i zaoferuje jak najszybciej pomoc chorym.