07-07-2017 Źródło: China Tibet Online

29 czerwca profesor Nyima, honorowy prezes i główny lekarz w Szpitalu Medycyny Tybetańskiej w Qinghai otrzymał tytuł "Mistrza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej". Tytuł wręczono profesorowi podczas uroczystości zorganizowanej wspólnie przez Ministerstwo Zasobów Ludzkich i Zabezpieczenia Społecznego, Narodową Komisję ds. Zdrowia i Planowania Rodziny oraz Krajową Administrację ds. Chińskiej Medycyny Tradycyjnej w Chinach.

84-letni profesor Nyima leczy specjalizując się w medycynie chińskiej i tybetańskiej od ponad 60 lat i jest długoletnim członkiem Instytutu Chińskiej.  Medycyny Tradycyjnej. Otrzymał tytuł "Wybitnego Eksperta Prowincji Qinghai", "Lekarza o Wysokim Prestiżu Prowincji Qinghai" oraz wiele innych. Jako pierwszy zaproponował wykorzystanie klasycznych tybetańskich receptur leków a także tworzył  i promował tybetańskie terapie zewnętrzne. Jego działania doprowadziły do przełomu w diagnozowaniu i leczeniu raka przez lekarzy tybetańskich oraz powstaniu naukowych idei dla praktyki diagnostyczno-terapeutycznej medycyny tybetańskiej.

Pierwszy raz tytuł "Mistrza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej", przyznano w 2008 r. tegoroczna edycja jest trzecim kolejno z wydarzeń, na których wybrano łącznie 30 "Mistrzów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej". Tym zaszczytnym tytułem honoruje się lekarzy o szczególnym profesjonalnym prestiżu w swych prowincjach lub mistrzów-nauczycieli którzy mają akademickie doświadczenie w przekazywaniu wiedzy na temat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wszyscy oni zajmują się Tradycyjną Medycyną Chińską (medycyną etniczną) przynajmniej od 50 lat.