07-12-2017 Źródło:en.tibetol.cn

Doktor Liu Linqiong, przeprowadza kontrolę medyczną buddy z świątyni w mieście Bahe. (Foto:  Zhao Yuqin)

 

Liu Jianhua znana lekarka tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) ze Szpitala Dongzhimen przy Uniwersytecie Pekińskim bada tętno pacjenta. (Foto:  Zhao Yuqin)

Pacjenci po wizycie w klinice oglądają otrzymane bezpłatnie lekarstwa. (Foto: Zhao Yuqin)

 Przyjezdni  i miejscowi lekarze pozują do do grupowej fotografii. (Foto: Zhao Yuqin)

10 lipca grupa wysoko kwalifikowanych lekarzy wielu specjalności z 12 szpitali z różnych stron Chin przybyła do miejscowości Bahe w powiecie Gongbo Gyamda w prefekturze Nyingchi w Tybecie  aby bezpłatnie diagnozować i leczyć okolicznych mieszkańców.
W Bahe jest tylko jedno centrum opieki zdrowotnej i dwie kliniki wiejskie. Przyjazd specjalistów przyciągnął do miasteczka wielu mieszkańców okolicznych wsi, którzy chcieli zostać zbadani.
"Jestem już stary i czuję się przez cały czas nieswojo. Lekarze przebadali mnie dokładnie, dali mi leki i kazali mi je regularnie zażywać ", powiedział 72-letni Tashi, który przybył z wioski Xiuba położonej około 5 mil od Bahe.
Według Li Guo, jednego z przyjezdnych specjalistów, nie można oczekiwać, że poziom usług medycznych w małych miejscowościach będzie taki sam jak w wielkich miastach, lecz trzeba podejmować wysiłki w celu wypracowania mechanizmu, który długofalowo gwarantowałby poprawę lokalnych usług w zakresie zdrowia publicznego, diagnostyki medycznej i leczenia.