Źródło : Xinhua 10/01/2017 Wydawca : Tenzin Chodron

30 września uruchomiono Tybetańskie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [Zdjęcie: Xinhua]

W Tybetańskim Regionie Autonomicznym uruchomiono centrum lotniczego pogotowia ratunkowego, które dysponuje dwoma helikopterami medycznymi.
Każdy zatankowany pod korek helikopter jest wyposażony w respirator, defibrylator i inny niezbędny sprzęt medyczny, pomagający przewieźć pacjenta na odległość do 600km, powiedział Ma Jun, dyrektor centrum powiązanego z Tybetańskim Czerwonym Krzyżem
Helikopter będzie miał lądowisko na lotnisku Tsechokling w Lhasie i w razie potrzeby, będzie mógł wystartować w ciągu 25 minut.
Z zaledwie 20 metrowym lądowiskiem - mówi Ma - centrum będzie świadczyć usługi dla siedmiu regionów i miast które się w nich znajdują.
Według Ma, centrum otrzyma kolejny helikopter wyposażony w hyperbaryczną komorę tlenową a także samolot pasażerski A505, który pomoże dostarczać pacjentów do każdego miejsca na świecie.
Liao Yidong, z Tybetańskiego Czerwonego Krzyża twierdzi, że pogotowie powietrzne zapewni znacznie szybsze dostarczanie pacjentów w stanie krytycznym z regionu płaskowyżu do szpitali.