15 listopada 2019 Źródło: China Tibet Network

14 listopada w Szpitalu Przyjaźni  Chińsko Japońskiej   w Tybetańskiej Prefekturze Autonomicznej  Diqing w prowincji Yunnan pomyślnie przeprowadzono skomplikowane operacje u dwojga dzieci.

Na zdjęciu konsylium - narada przed operacją (Zdjęcie: Chen Weiguo)

Przed operacją doktor Zhou Jun, poprosił personel medyczny odpowiednich oddziałów szpitala o udzielenie konsultacji i udział w konsylium na temat wyników badań obojga dzieci przeprowadzonych poprzedniego dnia. Dzięki temu  Zhou Jun dokładnie znał stan zdrowia dwojga dzieci i mógł nakreślić  plan leczenia interwencyjnego. Zhou Jun poinformował, że Szpital Chińsko japońskiej Przyjaźni przywiązuje dużą wagę do leczenia wrodzonych wad serca, a wszystkie odpowiednie oddziały są w pełni przygotowane do zapewnienia sprawnego i skutecznego działania.

  Przed operacją: Zhou Jun (trzeci od lewej) odwiedzając małą pacjentkę spotkał jej matkę Li Baizong. (Zdjęcie: Chen Weiguo)


Shili Baizong tuż przed operacją (Zdjęcie: Chen Weiguo)

Po ponad dwóch godzinach operacji chirurdzy przywrócili do normy czynność serca Jixianga i Shili Baizong. Według Zheng Jinganga, ordynatora Oddziału Kardiologii Szpitala Przyjaźni Chińsko-Japońskiej, dwoje dzieci było leczonych dobrze po zamknięciu otwartego przewodu tętniczego i mogą liczyć na długie życie następnego dnia. Obecnie możemy prowadzić leczenie chirurgiczne na czas, co znacznie pomoże im w przyszłości i wpłynie na jakość życia i długowieczność.

Rodzice po pomyślnej operacji mogli porozmawiać z Jixiang (Zdjęcie: Chen Weiguo)

Czekając na operację rodzice obojga dzieci byli bardzo zaniepokojeni, kiedy zobaczyli, jak ich dzieci opuszczają  salę operacyjną, na ich twarzach wreszcie pojawił się  uśmiech. Szczęśliwi mogli zadzwonić do ​​krewnych z rodzinnego miasta z dobrą informacją. Jixiangfu, szczęśliwy ojciec, powiedział z podekscytowaniem, iż miał wielkie szczęście, że spotkał tak znakomitych ekspertów i wolontariuszy, a jego syn mógł leczyć się w tak dobrych warunkach i że nigdy nie zapomni o życzliwości całego personelu  szpitala.

Rodzice Baili Baizong witają ją po operacji przed salą operacyjną (Zdjęcie: Chen Weiguo)

 „Mam tylko jedno dziecko. Trochę się martwiłem przed operacją. Jestem bardzo szczęśliwa, że operacja mojej córki się powiodła.” - powiedziała matka  dziewczynki Ji Mu. (Reporter China Tibet Network / Chen Weiguo)