18 lutego 2020 Źródło: chinadaily.com.cn

Lhasa, lotnisko Gongga, poniedziałek 17 lutego godziny poranne. Tybetański personel medyczny składa przysięgę przed wylotem  do prowincji Hubei.
[Zdjęcie przekazane do chinadaily.com.cn]

Jak poinformowała Komisja ds. Zdrowia TRA w poniedziałek 17 lutego, realizując wytyczne ogólnokrajowej polityki „wsparcia Hubei”, zespół medyczny złożony z trzech osób z Tybetańskiego Regionu Autonomicznego  wyruszył do prowincji Hubei.
Aby pomóc w zwalczaniu epidemii zespół medyczny zabrał ze sobą 5000 masek chirurgicznych N95, 100 medycznych kombinezonów ochronnych, 200 par okularów ochronnych i tybetańskie lekarstwa.
Wang Shoubi, zastępca dyrektora  Komisji ds. Zdrowia TRA, powiedział, że po niedzielnym apelu przekazanym przez Państwową Komisję Zdrowia o wysłanie do Hubei  personelu medycznego w celu wsparcia badań epidemiologicznych, komisja natychmiast zebrała swoich pracowników, aby wybrać odpowiednich wolontariuszy.

Lotnisko Lhasa Gonggar, poniedziałek rano.Trzej pracownicy medyczni pozują do zdjęcia z urzędnikami z Komisji ds. Zdrowia TRA i Tybetańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. [Zdjęcie przekazane do chinadaily.com.cn]

„Lider zespołu - Guo Linhai jest pracownikiem Biura Kontroli Zdrowia TRA, a 33-letni Song Qifei i 27-letni Pema Trinley na co dzień pracują w Tybetańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom” - powiedział Wang.
W ciągu dziesięciu godzin trzej pracownicy medyczni dokonali wszelkich niezbędnych przygotowań do podróży i pożegnali się z rodzinami.
„To pilna misja, a my będziemy postępować zgodnie z ustaleniami władz naszego kraju, aby stanąć ramię w ramię z lekarzami z Hubei i sprostamy oczekiwaniom wszystkich mieszkańców Regionu” - powiedział Guo.

Lotnisko Lhasa Gonggar, poniedziałek rano.Trzej pracownicy medyczni przygotowują zapasy.
[Zdjęcie przekazane do chinadaily.com.cn]

Pema Trinley pochodzi z powiatu Gongkar, a jego rodzinny powiat był w przeszłości wspierany przez prowincję Hubei.
„W naszym centrum pracuję jako członek zespołu ratownictwa medycznego, w przeszłości miałem okazję nabrać doświadczenia w pracy w epidemiologii terenowej i w laboratoriach” - powiedział Pema.
 „W 2018 roku brałem udział w szkoleniu na temat chorób zakaźnych i epidemii w Chinach Zachodnich i dlatego jestem gotowy do tej misji”.