14 kwietnia 2020 Źródło: en.tibetol.cn
Chińskie władze wszystkich szczebli we wszystkich grupach  społecznych zainwestowały w odbudowę Daigei po trzęsieniu ziemi prawie 50 milionów juanów .
 W 2012 r. mieszkańcy wsi przenieśli się do nowo wybudowanych domów, domów w tybetańskim stylu z panelami słonecznymi na dachach. Nowe domy są wyposażone w systemy ogrzewania podłogowego. 89-letnia Suonan Qiuzhan powiedziała, że ​​jej stan zdrowia poprawił się, odkąd się tu przeprowadziła.


Tybetańska rodzina fotografuje się na tle panoramy stolicy Tybetańskiej Prefektury Autonomicznej Yushu.[Foto  Hu Guilong/China News Agency.] 

Wraz z budową kolejnych ulic, życie we wsi stało się wygodniejsze. Wieśniacy budują również szklarnie do hodowli warzyw. Gelai Dajie powiedział, że życie tutaj jest wygodne i komfortowe, bez większych różnic od warunków życia w miastach.
Przed modernizacją Daige była w połowie wioską rolniczą, a w połowie pasterską. Przedtem starali się związać koniec z końcem, jak mówi Ouzhou Yongzang którego rodzina w przeszłości miała tylko kilka sztuk bydła i 3 akry ziemi. Po przeprowadzce do nowego domu kupili ciężarówkę do transportu towarów, uzyskują teraz dochód ponad 30 000 juanów rocznie.
W Daige aktywnie rozwija się uprawy szklarniowe i hodowlę tybetańskich świń, kurczaków i jaków. Zbudowano rolniczy ogród pokazowy. Hodowla zwierząt przynosi wiosce roczny przychód w wysokości ponad 70 000 juanów.