2020.07.06  Źródło: CGTN
Pokonując ponad 2500 mil, z prowincji Guangdong w południowych Chinach po Tybetański Region Autonomiczny, para: ojciec i córka uczcili razem wyjątkowe urodziny.


Tou Haobei i jego córka podczas podróży. / Wiadomości z CCTV

Tou Haobei i jego czteroletnia córka Doudou wyruszyli w podróż w kwietniu, kiedy ojciec zdecydował, że będą musieli spędzić razem trochę czasu po tym, jak z powodu pandemii nie była w przedszkolu przez kilka miesięcy. Tou odbył już tę podróż wiele razy, ale nigdy z córką, która jechała z nim w specjalnie zaprojektowanej przyczepie doczepionej do roweru.
Swoją podróż Tou zarejestrował  a relacje przez trzy miesiące publikował na TikTok, co przyniosło mu ponad 14 milionów polubień i 1,7 miliona obserwujących. Nazwał tę podróż prezentem „siły i wytrwałości” dla swojej córki.


Tou Haobei i jego córka podczas podróży. / Wiadomości z CCTV

Po drodze odwiedzili jezioro Erhai w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach, jeździli konno pod górą Yulong  i wspinali się na górę Dongda w Tybecie, która znajduje się na wysokości 5130 metrów nad poziomem morza.
„Ponieważ nasze historie krążyły w Internecie, wielu hojnych ludzi spotkanych po drodze dało nam jedzenie i zapasy” - powiedział Tou. „A w nocy kierowcy samochodów oświetlali drogę za nami, co miało dla nas ogromne znaczenie”.


Tou udostępnia filmy z podróży na TikTok. Zrzut ekranu / TikTok

Jednym z ich najstraszniejszych doświadczeń było to, że zostali uwięzieni w górach i byli zbyt zmęczeni, aby kontynuować jazdę na rowerze. Jednak mieszkańcy pobliskiej wsi zaoferowali im miejsce do odpoczynku. Aby wyrazić swoją wdzięczność, Doudou kupił wiele różnych rzeczy i podarował je dzieciom w odległych tybetańskich wioskach.

„Myślę, że jest to obietnica dla mojej córki. Będzie wierzyć w wytrwałość i siłę własnych przekonań” - powiedział Tou. „Ludzie mogą osiągać cele, o ile są zdeterminowani”.

Historia Doudou i jej ojca zainspirowała w Internecie wielu ludzi . „Dzieciństwo jest krótkie, dlatego obcowanie z rodzicami jest bezcenne” - powiedział @Toupiaoxiang na chińskiej platformie społecznościowej Weibo.