2020.11.26, na podstawie reportażu:Wang Shu, Zhao Erzhao, Źródło: China Tibet Net

„Miłość rodziców jest największą miłością na świecie, mamo i tato, ciężko pracowaliście…” Na "łące Qiangtang" urocze dzieci z pierwszego przedszkola w powiecie mówiły rodzicom, że są szczęśliwe, a kiedy śpiewały „Gdzie są chłopcy z tamtych lat?” („Where the Time Goes”), wszyscy obecni byli wzruszeni.

Dwujęzyczne przedszkole nr 1 w powiecie Nagqu Ru, przyciąga wzrok zachwycającym projektem architektonicznym. Zgodnie z charakterystyką grup wiekowych, przedszkole oferuje różnorodne kursy i bogactwo zajęć pozalekcyjnych w pięciu głównych dziedzinach  (zdrowie, język, społeczeństwo, nauka i sztuka). 618 dzieci będzie dorastało zdrowo i szczęśliwie biorąc udział w przedstawieniach teatralnych, oglądając obrazy i opowiadając historie, tańcząc Dingga Reba, malując  zajmując się rękodziełem.
„Dzieci tybetańskie są szczególnie utalentowane w śpiewie i tańcu, zwłaszcza w lokalnym tańcu Dingareba.”„Odkrywanie artystycznych talentów dzieci, od najmłodszych lat pozwala im zakochać się w tradycyjnej kulturze, może pogłębić ich zrozumienie kultury narodowej. To uznanie jest bardzo korzystne dla przyszłego rozwoju dziecka ”.
Przedszkole ma barwne otoczenie o lokalnym charakterze. Najbardziej popularne wśród dzieci są sale kaligraficzne, taneczne i „zabawkowe”. Zintegrowana przestrzeń sali dydaktycznej przedszkola, łazienki i sypialni w poszczególnych grupach ułatwia dzieciom życie i zabawy.

„Dzieci uczące się w przedszkolu, jeśli chodzi o wypowiedzi ustne i umiejętności praktyczne, a także rozumienie i umiejętność reagowania, bardzo różnią się od dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola,. Bardzo pomocne jest dla nich chodzenie do szkoły podstawowej i nauka przystosowania się do nowego środowiska”.
Przedszkole nr 1 w Nagqu, oferuje dzieciom specjalne kursy, takie jak czytanie, taniec, bezpieczeństwo, patriotyzm i trening myślenia, tak aby osobowość każdego dziecka rozwijała się harmonijnie.

Poniżej prezentujemy serię fotografii wykonanych w przedszkolu w Nagqu przez fotoreportera China Tibet Net Wang Shu