2019-02-12 Źródło: China Tibet Online

23 stycznia przedstawiciele różnych środowisk zorganizowali w Lhasie spotkanie, na którym wspólnie powitali Losar, Tybetański Nowy Rok i Festiwal Wiosny.
Tybetańscy reemigranci , a także Tybetańczycy z kraju i zagranicy przybyli na wspólne spotkanie, na którym delektując się słodką herbatą herbatą z masłem, rozmawiając z przyjaciółmi i członkami rodzin mogli zóżyć sobie życzenia szczęśliwego Nowego Roku.
Jak zauważyli reporterzy od samego początku wydarzenie było przepełnione było tybetańskim duchem: gospodarze spotkania podarowali jego wszystkim uczestnikom khata (biały ceremonialny szal z jedwabiu) i życzyli im wszelkich noworocznych błogosławieństw.
Lhakpa Dhundrup, wiceprzewodniczący Miejskiej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej w Lhasie, powiedział, że osiągnięcia Lhasy w ciągu ostatniego roku są efektem mądrości i ciężkiej pracy wielu patriotycznie nastawionych pracowników frontu jedneśc.
Tsering Dordże i jego młodszy brat pod opieką rodziców w 1986 roku, wrócili do domu w Tybecie. "Po powrocie rząd zapewnił nam wiele form wsparcia." Z pomocą rządu rodzina otrzymała pieniądze na dom i założenie własnej firmy. "W ostatnich latach Tybet rozwija się bardzo szybko. Również nasza rodzina żyje dobrze "- powiedział Tsering Dorje. Stwierdził, że nadal będzie  o tych zmianach informował Tybetańczyków mieszkających za granicą - tak, aby mogli lepiej zrozumieć rzeczywistą sytuację Tybetu.
81-letni repatriant Shago Khamdrup Yeshe Bangdeng co roku bierze udział w noworocznym Spotkaniu Herbacianym (Tea Party). Shago powiedział dziennikarzom, że w tym roku spotkał wielu starych znajomych, których często nie widział przez całe lata. Mogli przebywać razem i rozmawiać, te spotkania bardzo go ucieszyły.
Shago Khamdrup Yeshe Bangdeng osiadł w Tybecie ponad 20 lat temu i był świadkiem rozwoju gospodarczo-społecznego oraz zmian, które przeszedł Tybet. Stary reemigrant powiedział: "Mieszkam w Lhasie, widzę i czuję rozwój kraju. Sam czerpałem korzyści z tego rozwoju i mam nadzieję, że w tym roku Tybet będzie się rozwijał jeszcze szybciej. "