2020-04-10 Źródło:People's Daily via Xinhua

Tybetański Region Autonomiczny planuje zainstalować system monitorowania wideo w rezerwacie przyrody Qiangtang, ma to na celu polepszenie ochrony dzikiej przyrody, donosi dziennik People's Daily.


Powołując się na informacje lokalnej straży leśnej gazeta podała, że system zapewni całodobowe monitorowanie antylop tybetańskich i innych dzikich zwierząt przez całą dobę i pozwoli ograniczyć kłusownictwo i przemyt w rejonie o powierzchni ponad 298 000 km kwadratowych.
Leżący na wysokości ponad 5000 metrów rezerwat przyrody Qiangtang jest siedliskiem tybetańskich antylop, osłów, jaków i lampartów śnieżnych.
Populacja dzikich zwierząt w państwowym rezerwacie przyrody wzrosła w ostatnich latach dzięki skutecznym działaniom ochronnym. W styczniu lokalna policja przeprowadziła 22-dniowy wspólny patrol zimowy w regionie, pokonując ponad 7800 km.
Niebawem rozpocznie się tegoroczny sezon migracji antylop tybetańskich. Między końcem maja a początkiem czerwca dziesiątki tysięcy ciężarnych antylop tybetańskich wyemigrują do Hoh Xil w północno-zachodniej części Płaskowyżu Qinghajsko-Tybetańskim. Przejdą tam aby urodzić młode, ze swoim potomstwem powrócą do swoich siedlisk na początku lipca.