2020-04-20  Źródło: Xinhua

 
 5 stycznia 2020 r. żurawie z czarnoszyje przelatują nad zbiornikiem wodnym w powiecie Lhunzhub w prefekturze Lhasy. [Zdjęcie / Xinhua]

Jak informuje stołeczne Biuro Ochrony Środowiska w Lhasie, wdraża systemy kontroli zanieczyszczeń działające online systemy są instalowane w celu poprawy nadzoru nad przedsiębiorstwami intensywnie zanieczyszczającymi środowisko.

Do tej pory 61 firm zainstalowało automatyczne urządzenia monitoringu zanieczyszczeń online, a 48 z nich ma urządzenia podłączone do systemu nadzoru Biura Ochrony Środowiska w Lhasie.

Za pomocą urządzeń zainstalowanych w poszczególnych firmach można monitorować jakość wody i powietrza, a także udostępniać kontrolerom podgląd źródeł zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.

Według informacji przekazanych przez pracowników Biura Ochrony Środowiska, aby usprawnić nadzór i sposoby reagowania w sytuacjach awaryjnych, jakiekolwiek nieprawidłowości w monitorowanych danych spowodują alarm, a wiadomość tekstowa zostanie wysłana do organów ścigania.

Jak poinformowały władze miejskie na podstawie danych zebranych w ubiegłym roku, jakość powietrza w Lhasie pozostawała na wysokim poziomie, przez 99,7 procent wszystkich dni powietrze miało dobrą jakość, jakość wody zaś we wszystkich głównych rzekach i jeziorach oraz czterech źródłach wody pitnej w mieście  była na poziomie standardowym.